News

Aktualności, informacje dla przedsiębiorców

Przedsiębiorca

Od stycznia 2020 roku, na mocy nowej ustawy z 31 lipca 2019, która wprowadziła zmiany m.in. w Prawie przedsiębiorców, weszło w życie rozwiązanie zwane prawem do błędu dla nowo powstałych firm.

Właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych, którzy naruszą prawo w związku z prowadzonym biznesem w ciągu roku od założenia firmy, mogą uniknąć kary.

Twój e-PIT

Już od 2020 roku przedsiębiorcy składający PIT-36, PIT-36L oraz PIT-28 mają mieć możliwość skorzystania z usługi Twój e-PIT, czyli automatycznie przygotowanego w wersji wstępnej PIT-u.

Wprowadzenie tego rozwiązania dla firm budzi wątpliwości, gdyż Ministerstwo Finansów nie dysponuje kwotami przychodów i kosztów dla firm, zatem stworzony plik wersji wstępnej PIT-u może być nieprawidłowy.

gotówka dla przedsiębiorcy

Nagłe wypadki oraz niespodziewane kłopoty z płynnością finansową spotykają nie tylko osoby prywatne, ale też przedsiębiorców. Jednak otrzymanie kredytu bankowego na pokrycie takich wydatków jest związane z dużą ilością formalności oraz warunkami, które nie w każdym przypadku są możliwe do spełnienia.

Czy oznacza to, że w momencie otrzymania odmowy w banku Twój biznes nie ma już szans na zdobycie dodatkowych środków? Nie, ponieważ nadal dostępna jest dla Ciebie oferta pożyczkodawców pozabankowych, z których coraz więcej decyduje się na współpracę także z firmami.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Przedsiębiorcy potrzebujący zaświadczenia o niezaleganiu z ZUS uzyskali właśnie nowe miejsce w sieci, z którego mogą je pobrać. Do tej pory takie zaświadczenie było wydawane albo w placówce ZUS albo poprzez PUE ZUS lub wysyłane pocztą.

Teraz można je bezpłatnie pobrać za pośrednictwem strony biznes.gov.pl, o ile ma się Profil Zaufany albo e-dowód.


Ile kosztuje księgowość w Twojej firmie?

„Mały Newsletter”

Zapisz się i otrzymuj:

  • istotne zmiany przepisów,
  • najciekawsze newsy,
  • tylko sprawdzone oferty,
  • przypomnienia o ważnych terminach.

Maks. 2 wiadomości w miesiącu.

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.