fbpx

Wypełniając CEIDG należy podać rodzaj wykonywanej działalności. Dokonanie tego w sposób opisowy byłoby mało praktyczne, więc stworzono odpowiednią klasyfikację działalności, które można wykonywać w ramach firmy.

 

Cała zabawa polega na tym, aby na podanej liście odnaleźć swoją działalność i następnie użyć w formularzu CEIDG przypisanego do niej kodu (cztery liczby i litera). Do każdej pozycji udostępnione zostało wyjaśnienie wskazujące jaka działalność mieści się w jej ramach, a jaka już nie.

Dobra rada: wybierz wszystkie działalności, o jakie możesz siebie podejrzewać w przyszłości i podaj je w formularzu CEIDG. Każdy rodzaj wykonywanej działalności musi zostać podany przed jej rozpoczęciem, więc lepiej zrobić to raz porządnie, niż później to aktualizować. Pamiętaj, że nie ma żadnych ograniczeń, co do ilości.

Musisz również wybrać "przeważający rodzaj działalności" i wpisać go do formularza CEIDG na pierwszej pozycji. Nie jest to właściwie nic zobowiązującego. W praktyce należy dokonać wyboru działalności, która – jak Ci się wydaje – powinna generować największe zyski.

Wyszukiwarka PKD dostępna jest na biznes.gov.pl. Łatwo odnaleźć odpowiednią działalność wpisując proste wyrażenie związane z działalnością, np.: tłumacz, naprawa, ryż – jednak nie zawsze działa ona wystarczająco skutecznie i czasem trzeba próbować to samo określić innym słowem.


Ile kosztuje księgowość w Twojej firmie?
 

 

Komentarze obsługiwane przez CComment

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.