Darmowe konto firmowe - jak wybrać, porady, ranking
Teoretycznie żaden przepis bezpośrednio nie nakazuje zakładania odrębnych rachunków bankowych dla działalności. Przedsiębiorca może korzystać z konta prywatnego. Jednak jest kilka kwestii, które sprawią, że najprawdopodobniej założysz rachunek firmowy.
Alior Bank: iKonto - analiza konta
iKonto może być dobrym rozwiązaniem dla małych przedsiębiorców, którzy szukają taniego konta. Kolejna grupa to przedsiębiorcy, którzy często płacą w innej walucie bądź wyjeżdżają za granicę. A także dla tych, którzy chcą związać się z bankiem oferującym wiele produktów kredytowych i inwestycyjnych. Niekoniecznie będzie to najlepszy wybór dla osób, które często wpłacają gotówkę do banku ze względu na opłaty.
Bank Pekao: Konto Przekorzystne Biznes - analiza konta
Komu się opłaca? Możliwość otrzymania terminala na atrakcyjnych warunkach, rok bez opłat dla nowych przedsiębiorców to kusząca propozycja dla wszystkich, którzy zamierzają zarejestrować działalność. Poza tym, Konto Przekorzystne opłaca się wziąć pod uwagę, gdy obok złotówkowego rachunku, otworzysz jedno bądź więcej kont walutowych. Tanim rozwiązaniem jest karta wielowalutowa. A i Kantor Peko24 może przynieść kolejne oszczędności.
Santander: Konto Godne Polecenia - analiza konta
Choć nie ma ograniczeń co do formy działalności, to konto opłaca się przede wszystkim jednoosobowym firmom. Po pierwsze, to do nich skierowana jest atrakcyjna promocja oraz księgowość online z inFakt. A po drugie, limitowane darmowe przelewy internetowe sprawiają, że konto staje się mało opłacalne, gdy wykonujesz dużo przelewów w miesiącu do innych banków.
Nest Bank: BIZnest Konto - analiza konta
Jest to na pewno rachunek firmowy na prostych zasadach. Gdzie 0 zł to rzeczywiście brak kosztów za prowadzenie. Sprawdzi się w małych działalnościach usługowo-handlowych. Pod warunkiem rozliczania się w złotówkach. Dużą zaletą karta Visa do rachunku bez opłat, można ją mieć i korzystać od czasu do czasu.