fbpx

Na stronach http://ceidg.gov.pl pojawił się komunikat informujący o planowanych pracach modernizacyjnych oraz testach, w związku z którymi dostęp do Ewidencji ma zostać wyłączony.

 

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności GospodarczejJuż w najbliższą środę (12.08) o godz. 20:00 zostaniemy pozbawieni możliwości podpisywania wniosków za pomocą Profilu Zaufanego, zaś w piątek (15.08) w samo południe wszelki dostęp do Centralnej Ewidencji zostanie wyłączony. Taki stan rzeczy potrwa aż do poniedziałkowego poranka (17.08, 6:00). Oznacza to, że w tym czasie nie tylko nie będzie można złożyć wniosku dot. rozpoczęcia działalności, ale także zmienić treści wpisu lub sprawdzić dane kontrahenta.

Wraz z powyższą informacją znaleźć można również zalecenie sugerujące wcześniejsze składanie wniosków, jeśli mają one wejść w życie w czasie planowanej przerwy technicznej. Zapewne więc nikt nie zamierza wziąć odpowiedzialności za problemy przedsiębiorców, którepowstaną w związku z brakiem dostępu do systemu CEIDG (np. gdy ktoś musi pilnie zmienić PKD lub adres siedziby). Jednocześnie okres niedostępności systemu wydaje się przesadnie długi.

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.