fbpx

Już niedługo ruszy nowy rok akademicki. Warto zastanowić się, czy nie skorzystać z okazji, aby odrobinę się dokształcić i wygenerować trochę kosztów.

 

Szkolenie biznesoweProwadzenie firmy wymaga od przedsiębiorcy bycia na czasie. Każda branża się zmienia. Z kolei oferta kursów i studiów podyplomowych jest coraz szersza oraz coraz bardziej szczegółowa – można zdobyć bardzo specjalistyczną wiedzę i umiejętności, a w to zawsze warto inwestować.

Dodatkową korzyścią dla osoby prowadzącej własną firmę jest możliwość wliczenia do kosztów wszystkich wydatków poniesionych na takie studia lub szkolenia. Warunek, jaki należy spełnić, jest tylko jeden: wybrany kierunek lub tematyka musi być związana z zakresem prowadzonej działalności. Studia muszą dawać przedsiębiorcy rzeczywistą korzyść w postaci usprawnienia lub umożliwienia prowadzenia codziennych czynności związanych z jego działalnością. Należy pamiętać, że to na firmie zawsze ciąży konieczność udowodnienia, że dany koszt ma związek z prowadzoną działalnością.

Do najpopularniejszych kursów zaliczyć można językowe oraz dot. działalności w Internecie, np. obecności firmy w mediach społecznościowych, które stały się już elementem obowiązkowym w wielu branżach. Jeśli chodzi o studia podyplomowe, to wielu przedsiębiorców szkoli się w zakresie zarządzania projektami, aby lepiej prowadzić własną firmę. Możliwości jest jednak bardzo dużo i zachęcam do zainteresowania się nimi.

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.