Advertisement

Informowałem już o tym, że przedsiębiorcy chcą mieć swojego świętego. Teraz z kolei powstała propozycja wyznaczenia Dnia Przedsiębiorcy.

Sejm RPSejmowa Komisja Gospodarki i Rozwoju przyjęła projekt ustawy ustanawiający dzień 21 czerwca Dniem Przedsiębiorcy. Posłowie uznali, że wyznaczenie święta tego zawodu przyczyni się do zwiększeni w społeczeństwie świadomości i wiedzy o procesach gospodarczych. 

„Przedsiębiorczość jest bardzo ważnym czynnikiem rozwoju gospodarczego. Jeżeli będziemy promowali pozytywny wizerunek przedsiębiorczości i przedsiębiorcy w otoczeniu społecznym, zachęci to także młodych ludzi do podejmowania działalności gospodarczej na własny rachunek” – zaznaczył poseł Adam Abramowicz (PiS). Dodał również, że Polsce nadal popularne są obiegowe, najczęściej negatywne opinie dot. „prywaciarzy” – stereotypy te należy zwalczać.

Złośliwi skomentowali już, że Świętem Przedsiębiorców powinien być tzw. Dzień Wolności Podatkowej, co zwracałoby szczególną uwagę na obciążenia podatkowe względem przedsiębiorców.

W moim przekonani inicjatywa jest dobra, chociaż oczywiście mogłaby być jeszcze lepsza. Dużo skuteczniejsze w promowani dobrych postaw progospodarczych byłoby chociażby wprowadzenie obowiązkowego nauczania podstaw ekonomii w szkołach, ale na to potrzeba by było oczywiście dużego budżetu. 

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.