Advertisement

Ministerstwo Rozwoju planuje wprowadzenie w 2018 roku zmian, które umożliwią urzędnikom monitoring online transakcji rejestrowanych przez każdą kasę fiskalną.

Projekt w założeniu ma ułatwić kontrole skarbowe. Wszystkie kasy od 2018 roku miałyby posiadać funkcję, dzięki której mogą automatycznie przekazywać informacje o każdej zarejestrowanej transakcji. Urzędnicy mieliby dostęp do tych danych na bieżąco, dzięki systemom online. 

 

Nowe kasy fiskalne 

Co wprowadzenie tych zmian oznacza dla przedsiębiorców korzystających w swojej działalności z kas fiskalnych? Przede wszystkim zakup nowego urządzenia. Wszystkie kasy będą musiały mieć podłączenie do teleinformatycznego systemu zbierającego dane o transakcjach. Funkcję taką spełniał będzie specjalny port umożliwiający kasie komunikację z terminalem, który zajmie się transmisją danych do systemu.

Jak zauważają eksperci, wprowadzenie zmian na początku 2018 roku może okazać się niemożliwe właśnie z powodu technicznych braków w samych urządzeniach. Producenci mogą bowiem nie zdążyć z wdrożeniem funkcjonalności w tak dużej liczbie kas fiskalnych. Poza tym pomysł technicznym aspektem pomysł jest oceniany pozytywnie przez przedsiębiorców, którzy nie mają nic do ukrycia przed Skarbówką.

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.