fbpx

Kolejni oszuści podszywają się pod CEIDG i próbują wyłudzać od nowych firm opłaty za ich rejestrację. Tym razem ofiarami padli przedsiębiorcy z wielkopolskiego Krotoszyna.

 

Jak oszuści wyłudzają pieniądze od firm?

Schemat działania jest prosty: w niedługim czasie od założenia firmy, jej właściciel otrzymuje list, który do złudzenia przypomina pisma urzędowe. Nadawca prosi o uregulowanie opłaty, która umożliwi dodanie nowej działalności do rejestru przedsiębiorców i firm. Kwota wynosi 290 zł i oznaczona jest jako fakultatywna, na co niestety wiele osób nie zwraca uwagi.

Krotoszyńscy radni wzywają wszystkich nowych przedsiębiorców do zgłaszania pism otrzymywanych od wszelkich nadawców podszywających się pod instytucje rządowe takie jak CEIDG. Chcą poruszyć ten temat z parlamentarzystami i doprowadzić do odpowiednich uregulowań prawnych. 

Choć ten proceder wyłudzania pieniędzy od nowych firm jest znany od lat, nadal wielu przedsiębiorców pada ofiarą oszustów. Prawnicy i urzędnicy przestrzegają przed regulowaniem opłat rejestracyjnych wymuszanych podobnymi pismami. Warto pamiętać, że pisma urzędowe powinny być zawsze dokładnie oznaczone i podpisane przez konkretną osobę. Bez problemu można je również zweryfikować, kontaktując się z daną instytucją telefonicznie.

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.