fbpx

ZUS ogłosił, które z serwisów i programów księgowych przeszły pomyślnie testy akceptacyjne, dzięki czemu można za ich pośrednictwem przesyłać dokumenty zgłoszeniowe i rozliczeniowe elektronicznie.

Księgowość internetowa to bardzo wygodne narzędzie dla mikro i małych przedsiębiorstw, szczególnie tych, które prowadzą Księgę Przychodów i Rozchodów oraz są czynnymi płatnikami VAT. Rozwiązanie to polecane jest szczególnie firmom, które generują dużą liczbę dokumentów na małe kwoty. Samodzielne prowadzenie księgowości przy pomocy narzędzia online jest wówczas dużo bardziej opłacalne niż przekazanie tego obowiązku do biura rachunkowego, które zazwyczaj różnicuje stawki od miesięcznej liczby otrzymywanych dokumentów.

Serwisy księgowości online umożliwiają nie tylko prowadzenie online KPiR czy rejestru VAT, ale także poprzez bezpośrednie połączenie z Urzędami Skarbowymi, pozwalają na składanie deklaracji podatkowych przez Internet. To nie tylko duża oszczędność czasu, ale przede wszystkim ogromna wygoda – usługa przypomina o zbliżających się terminach złożenia dokumentów, więc nie ma mowy o spóźnieniu.

Teraz przedsiębiorcy mogą za pośrednictwem księgowości internetowej składać również deklaracje do ZUS-u. Do tej pory można było je wygenerować, wydrukować i złożyć osobiście lub wysłać pocztą. Od 18 października br. użytkownicy serwisu składają dokumenty do ZUS elektronicznie, nawet gdy nie posiadają podpisu elektronicznego.     

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.