fbpx

Mali i średni przedsiębiorcy często obawiają się przejścia na transakcje bezgotówkowe. Okazuje się, że płatności kartą stają się jednak w Polsce coraz popularniejsze. To odpowiedni moment, by wdrożyć je w swojej firmie.

Obecnie tylko ok. 20 proc. polskich małych i średnich firm korzysta z kart kredytowych. Dlaczego właściciele MŚP obawiają się przejścia na obrót bezgotówkowy? Najczęściej wskazywanym powodem tej niechęci są koszty związane z przejściem na płatności kartą. Operatorzy oferują jednak coraz więcej promocji, dzięki którym transakcje bezgotówkowe wcale nie muszą wiązać się z dużymi obciążeniami. Warto pomyśleć o firmowych kartach kredytowych już teraz.

Według prognoz do końca 2017 udział transakcji gotówkowych w ogólnej liczbie płatności spadnie o 6 proc. Z kart kredytowych coraz chętniej korzystają bowiem konsumenci prywatni. Polskie firmy z sektora MŚP nie są jeszcze przekonane do tej formy płatności: 45 proc. właścicieli firm wskazuje, że ich pracownicy na wyjazdy służbowe otrzymują gotówkę, z której rozliczają się po powrocie.

Podróże służbowe to jednak tylko jeden z elementów bieżącej działalności firmy, w której wykorzystanie firmowych kart mogłoby uprościć płatności. Niedługo transakcje bezgotówkowe będą też na porządku dziennym w administracji publicznej. Ministerstwo Rozwoju i Finansów uruchomiło bowiem program promujący tą metodę płatności w urzędach i instytucjach. Docelowo wszystkie placówki administracji publicznej mają być wyposażone w terminale POS.

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.