Advertisement

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przygotowała program fachowej pomocy dla mikro, małych i średnich firm o nazwie Early Warning. Pierwsi przedsiębiorcy już korzystają z udzielanego w ten sposób wsparcia.

Early Warning oferuje bezpłatną fachową pomoc tym firmom z sektora MŚP, które znalazły się w tarapatach lub wiedzą, że za chwilę mogą nastąpić trudne dla ich biznesu chwile. Problemy, z którymi mogą zgłaszać się do PARP przedsiębiorcy dotyczą różnych aspektów – mogą być to m.in. trudności związane z zarządzaniem pracownikami czy spadającą sprzedażą.

 

Przedsiębiorca, który chce uzyskać pomoc w pierwszej kolejności trafia do konsultanta. To właśnie rozmowa z nim ma na celu ustalić diagnozę, skąd wzięły się problemy. W kolejnym kroku właściciel mikro, małej lub średniej firmy zostaje skierowany do mentora. Mentorami w programie według założeń PARP są doświadczeni przedsiębiorcy i specjaliści, doradcy, biorący udział w tej akcji pro publico bono.

Rozwiązanie problemów przedsiębiorcy

W ramach Early Warning mentorzy mają przekazywać przedsiębiorcom propozycje rozwiązania ich problemów i wyjścia z trudnej sytuacji.

Mentor może wskazać, w jaki sposób pokonać trudności, ale może też doradzić zamknięcie biznesu, jeśli w jego ocenie to jedyna droga do zmniejszenia strat. Oczywiście opinia mentora ma charakter doradczy, ostateczną decyzję zawsze podejmuje przedsiębiorca.

Program Early Warning ma być realizowany przez PARP do końca 2019 roku, już teraz z pomocy skorzystało 28 przedsiębiorców.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.