Advertisement

Jak już informowaliśmy, od początku 2018 roku każdy przedsiębiorca będzie opłacał składki ZUS korzystając ze swojego indywidualnego numeru konta. Ubezpieczyciel na początku października rozpoczął wysyłkę ponad 3,7 mln listów z tymi numerami. Otrzyma go każdy płatnik składek.

Wysyłka tak dużej liczby listów z informacją o nowym numerze konta to złożona operacja. Właśnie dlatego ZUS będzie przeprowadzał ją w trzech turach – ostatnia z nich powinna zakończyć się 20. października. Oznacza to, że w najbliższych tygodniach każdy przedsiębiorca powinien otrzymać list z nowym numerem rachunku, na który powinien dokonywać wpłat składek ubezpieczeniowych już od stycznia 2018.

 

Warto pamiętać, by jak najszybciej zaktualizować dane korespondencyjne w najbliższym oddziale ZUS. Jeśli do końca roku nie otrzymamy listu od publicznego ubezpieczyciela, należy zgłosić się do oddziału i uzyskać bezpośrednio informację o indywidualnym numerze konta, gdyż tylko na to konto będą od nowego roku przyjmowane składki.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.