Advertisement

Potrzebujesz środków finansowania dla swojej firmy? Zgłoś się do naborów Funduszy Europejskich. W kwietniu rusza ich aż 48. Na pozyskanie dofinansowania szanse mają mali, średni oraz duzi przedsiębiorcy.

Obszary, w których można uzyskać fundusze to innowacje, badania i rozwój, edukacja i zdrowie.

Nowe konkursy w kwietniu

W kwietniu do dotychczasowych konkursów regionalnych i ogólnopolskich dołączyło 48 nowych. Spośród nich kilka naprawdę ciekawych z i dużą pulą środków. Szanse mają mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa w obszarze innowacji. W konkursie do uzyskania jest do 700 tysięcy złotych na inwestycje w innowacje i dodatkowo do 350 tysięcy złotych na dofinansowanie usług pomocnych we wdrożeniu innowacji. MŚP z województwa podlaskiego mogą dostać środki finansowe na cele promocyjne – w puli jest aż 8 milionów złotych. Konkurs przewiduje fundusze na udział w krajowych oraz międzynarodowych targach i wystawach, organizację misji zagranicznych i wizyt studyjnych.

Można uzyskać do 100 tysięcy złotych na wydarzenia organizowane zagranicą lub do 50 tysięcy złotych za eventy w Polsce. W obszarze badania i rozwoju do zgarnięcia jest aż do 20 milionów złotych wsparcia na projekty badawczo-rozwojowe dla MŚP. Eksperymentalne prace rozwoje mogą być dofinasowane kwotą do 450 tysięcy złotych. Województwo śląskie ma dodatkowy konkurs badawczo-rozwojowy dla wszystkich typów firm, gdzie uzyskać można do 10 milionów złotych funduszy na projekty infrastrukturalne z działu B+R. Swój konkurs ma też województwo łódzkie i tam czekają 84 miliony złotych, które można przeznaczyć na inwestycje w wartości niematerialne, prawne lub aktywa trwałe. Z obszaru edukacji do końca kwietnia można się zgłosić w konkursie na organizację praktycznej nauki zawodu dla pracodawców. Nabór przewiduje przyznanie dofinansowania jednemu projektowi z 32 branż, wskazanych w konkursie. Jest też nowy nabór z obszaru zdrowia – z pulą 32 milionów złotych na projekty z dziedziny rehabilitacji kardiologicznej oraz zdrowotnej edukacji i promocji.

Dowiedz się więcej

Wszystkie aktywne w kwietniu nabory to 37 konkursów z programów ogólnopolskich, 73 z programów regionalnych oraz 4 w ramach programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej.  Szczegóły konkursów:

 

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.