Advertisement

Kasy fiskalne online są wprowadzane etapami dla różnych branż – od lipca tego roku miały być obowiązkowe dla gastronomii, hotelarstwa i sprzedawców węgla, ale termin przesunięto na nowy rok.

Podobnie, z racji pandemii, przesunięto datę obowiązkowego wprowadzenia kas fiskalnych online dla fryzjerów, prawników i lekarzy – ze stycznia 2021 na lipiec przyszłego roku.

Zmiana terminów ze względu na pandemię

Kasy online przesyłają zdalnie informacje do Centralnego Repozytorium Kas Online, w przeciwieństwie do kas tradycyjnych, dzięki czemu Urząd Skarbowy może bardziej efektywnie monitorować sprzedaż. Od stycznia tego roku obowiązkowo kasy online muszą mieć warsztaty samochodowe i stacje benzynowe. Termin wprowadzenia kas online dla branży hotelarskiej i gastronomicznej oraz dla sprzedawców węgla przesunięto z 1 lipca 2020 na 1 stycznia 2021, z racji pandemii koronawirusa. Z kolei fryzjerzy, kosmetyczki, dentyści, prawnicy, lekarze oraz firmy budowlane i przedsiębiorcy prowadzący obiekty służące poprawie kondycji fizycznej muszą wprowadzić je od 1 lipca 2021. Poprzedni termin był wyznaczony na 1 stycznia 2021.

Czeka to wszystkich przedsiębiorców

Reszta przedsiębiorców także będzie zmuszona wymienić wcześniej czy później kasy tradycyjne na online, bo te z papierowym zapisem kopii zostały wycofane ze sprzedaży w zeszłym roku. Z kolei tylko do końca 2022 roku będą sprzedawane kasy tradycyjne z elektronicznym zapisem kopii, a od 2023 będzie można kupić jedynie kasy online. Jeśli stara kasa się wyeksploatuje lub będzie trzeba wymienić jej pamięć fiskalną, to przedsiębiorcy, niezależnie od branży, będą zmuszeni do zakupu kasy online.

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.