Advertisement

Wprowadzono pilotażową usługę umawiania wizyt w urzędach skarbowych online – na razie w województwach: podlaskim, wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim, opolskim, śląskim i warmińsko-mazurskim, a od 16 listopada – w całym kraju.

Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła taką opcję, by zapewnić urzędom możliwość przygotowania się na wizyty petentów w panującym reżimie sanitarnym i zmniejszyć kolejki.

Umawiania wizyt

Od 16 listopada w całym kraju będzie możliwe umówienie się na wizytę w urzędzie skarbowym online – jak informuje KAS. – Dzięki usłudze zwiększymy komfort załatwiania spraw w urzędzie przy zapewnieniu wytycznych dotyczących bezpieczeństwa, co jest szczególnie ważne w obecnej sytuacji – informuje szefowa KAS, Magdalena Rzeczkowska cytowana w informacji przekazanej na ten temat. Wizytę umawia się za pomocą formularzu na stronie podatki.gov.pl lub lokalnego urzędu skarbowego, który chce się odwiedzić.

Jednocześnie KAS przypomina, by w związku z pandemią na wizyty w urzędzie umawiać się jedynie w ostateczności. Do dyspozycji petentów są także inne kanały wsparcia zdalnego jak infolinia Krajowej Informacji Skarbowej czy możliwość załatwiania niektórych spraw urzędowych przez stronę podatki.gov.pl lub biznes.gov.pl.

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.