fbpx

Masz współpracownika czy kontrahenta z innego kraju i planujesz spotkanie biznesowe? Niezależnie od tego kto i kiedy zamierza złożyć Ci wizytę, możesz profesjonalnie i w odpowiedni sposób zadbać o bezpieczeństwo Twojego gościa. Dobrze wybrane ubezpieczenie sprawi, że podróż oraz pobyt na terenie Polski będzie przebiegać w bardzo komfortowej atmosferze i bez niepotrzebnych zmartwień.

Ubezpieczenie za granicą – dlaczego warto?

Pakiety ubezpieczeń dla cudzoziemców odwiedzających Polskę to gwarancja udanej, spokojnej wizyty, zwłaszcza jeśli ktoś pierwszy raz przyjeżdża do Europy. Czas podróży może być wolny od zmartwień, jeśli wcześniej zadbasz o odpowiednią polisę dla cudzoziemca. Niezależnie od długości pobytu, ubezpieczenie za granicą gwarantuje Twoim gościom pokrycie kosztów leczenia, pomoc medyczną czy wsparcie w razie nieszczęśliwego wypadku. Istnieją również pakiety, które ochroną obejmują nawet szkody powstałe wskutek pandemii, co jest szczególnie istotne dziś podczas podróży między krajami. Dodatkową zaletą ubezpieczeń dla cudzoziemców jest to, że można kupić polisę na teren samej Polski lub rozszerzyć ją na obszar całej Unii Europejskiej. To świetna opcja, jeśli chciałbyś pokazać przy okazji swojemu gościowi inne, np. sąsiadujące z Polską kraje.

Jakie ubezpieczenie dla cudzoziemca wybrać?

Gdy przygotowujemy się do podróży, zazwyczaj szukamy dla siebie ubezpieczenia, która zapewni nam poczucie całkowitego spokoju i bezpieczeństwa podczas wypoczynku. Dlatego wybierając ubezpieczenia dla swojego gościa, zwróć uwagę na te same elementy, które zadowoliłyby również Ciebie. Najważniejsze i podstawowe zakresy ochrony, które polisa powinna zawierać, to koszty leczenia w przypadku nagłych zachorowań lub w wyniku następstw nieszczęśliwych wypadków. Ważny aspekt to także pokrycie rachunków za transport medyczny, gdyby zaszła taka konieczność. Warto więc wybrać ubezpieczenie za granicą, które jest gwarantem natychmiastowej pomocy lekarskiej lub pobytu w szpitalu bez ponoszenia dużych kosztów. Warto zwrócić też uwagę, czy polisa ma w pakiecie ochronę w przypadku odpowiedzialności cywilnej, czyli zniszczenia czyjegoś mienia.

Jeśli dana osoba przyjeżdża z zagranicy na dłuższy czas i zabiera z sobą wiele cennych rzeczy osobistych np. komputer służbowy, powinniśmy zwrócić uwagę, by ubezpieczenie gwarantowało także opiekę nad bagażem. Warto rozszerzyć też ochronę o dodatkowy aspekt, który pomaga w razie wypadku podczas wypełniania zawodowych obowiązków.

www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.