Advertisement

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Największym problemem polskich firm są skomplikowane podatki

Polskie firmy najbardziej cierpią przez system podatkowy – twierdzi prezes firmy Podatkowiec, Michał Pastuszka. System jest bardzo skomplikowany i zmienia się na gorsze. 

kalkulator podatkowyWiększość przedsiębiorców uważa zmiany w systemie podatkowym za zbyt częste, a prawo za bardzo skomplikowane. Trudno znaleźć osoby, które wysoko oceniają prawo podatkowe – jest ich jedynie 3%. 

 

Urzędnik kontra przedsiębiorca

Kolejny problem to przejrzystość systemu podatkowego – 66% przedsiębiorców uważa, że nie jest on przejrzysty. Dla wielu z nich problemem jest to, że każdy urzędnik inaczej interpretuje przepisy i ma często negatywne podejście do petenta. Powoduje to poważne problemy w funkcjonowaniu firmy. 

Przykładem takiego problemu są kontrole urzędnicze, które są przedłużane nawet do kilku miesięcy. Urzędnicy nie zdają sobie sprawy, że może to spowodować upadek firmy i zwolnienie pracowników.

 

Jak reagujemy na problemy z podatkami?

Mimo to, że system podatkowy w Polsce jest tak dużym utrudnieniem, przedsiębiorcy nie podejmują działań mających na celu zlikwidowanie tego problemu. Nie ustalamy celów związanych z podatkami i nie wdrażamy działań, które pozwolą na niższe opłaty. Odpowiednia strategia podatkowa może pomóc w zmniejszeniu kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. 

 

News, czyli aktualności ze świata małego biznesu:

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.