Advertisement

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Krwiodawstwo sposobem na niższe podatki

Krwiodawstwo sposobem na niższe podatki

Ludzie oddają krew dlatego, że pozwala to ratować inne osoby. Warto przypomnieć, że oddawanie krwi wiąże się z wieloma korzyściami dla krwiodawcy – dotyczą one także niższych podatków.

  

Ile warty jest litr krwi?

Laboratorium krwiodawstwaWedług polskiego rządu – 130 złotych, ponieważ właśnie taką kwotę można odliczyć od podatku za każdy litr oddanej krwi i osocza. Mężczyźni mogą odliczyć sobie maksymalnie 3601 złotych, natomiast kobiety – 3484 zł. Po przeliczeniu daje to około 27 litrów. Do odliczenia tej kwoty od podatku konieczne jest zaświadczenie, że oddaliśmy krew, które otrzymamy od jednostki krwiodawstwa.

 

Inne przywileje krwiodawców

Kobieta, która oddała 5 litrów krwi i mężczyzna, który oddał 6 litrów, otrzymują zniżki na niektóre leki w aptekach i nie obowiązuje ich czekanie w kolejkach w placówkach służby zdrowia. Po oddaniu 15 litrów krwi (kobieta) lub 18 litrów (mężczyzna), można otrzymać legitymację zasłużonego honorowego krwiodawcy, która uprawnia do darmowych przejazdów komunikacją miejską.

Za każdym razem, gdy oddajesz krew, otrzymujesz zwrot kosztów dojazdu do centrum. Oddanie krwi uprawnia do wolnego dnia w pracy i otrzymania posiłku regeneracyjnego. Nieobecność z powodu oddawania krwi jest usprawiedliwiona i w pełni płatna, jednak pracodawca może mieć do pracownika z tego powodu pretensje. Nie wolno traktować oddawania krwi jako sposobu na niezapowiedziany wolny dzień – uprzednio trzeba powiadomić o tym pracodawcę.

 

 

News, czyli aktualności ze świata małego biznesu:

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.