Advertisement

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Jednolity podatek może być korzystny dla małych przedsiębiorców

Eksperci podatkowi uspokajają małych przedsiębiorców. Wprowadzenie jednolitego podatku dla tych, którzy wykazują dochody do 90 tys. rocznie może oznaczać mniejsze zobowiązania wobec Skarbu Państwa.

Jak do tej pory rządzący podali bardzo niewiele szczegółów dotyczących zasad jednolitego podatku, dlatego jego wprowadzenie już od początku 2018 roku stoi pod znakiem zapytania. Jeśli projekt będzie dobrze przygotowany i przedyskutowany, mniejsi przedsiębiorcy mogą spodziewać się poprawy swojej sytuacji podatkowej.

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy stawka liniowego podatku (19 proc.) zostanie utrzymana oraz jak będą rozliczane składki ZUS, które mają być włączone do podatku. Eksperci zwracają uwagę, że ZUS niższy kwotowo dla tych przedsiębiorców, którzy osiągają niższe dochody, będzie dla nich zdecydowanie korzystniejszy. W tej chwili to właśnie ponad 1000 zł składek ubezpieczeniowych jest największą bolączką właścicieli mikro i małych firm.

Na podstawie podanych jak dotąd informacji można określić, że rzeczywiście na zmianach najpewniej skorzystają ci przedsiębiorcy, którzy osiągają dochody na poziomie kilku tysięcy miesięcznie. 

 

News, czyli aktualności ze świata małego biznesu:

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.