fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Załóż firmę przez telefon

Firma na telefon? Teraz to możliwe! Ministerstwo Rozwoju wprowadziło opcję wypełniania wniosku o rejestrację działalności gospodarczej podczas rozmowy z konsultantem telefonicznym.

Założenie firmy wymaga zadzwonienia pod numer 801 055 088. Przez rejestrację własnego biznesu przeprowadza młodego przedsiębiorcę konsultant, który zbiera od niego wszystkie niezbędne dane i wypełnia wniosek. Podczas takiej rozmowy uzyskuje się również informacje, jakie kroki należy podjąć do dokończenia formalności.

 

Niestety nie obejdzie się bez wizyty w urzędzie. Po zakończeniu rozmowy telefonicznej, do nowego przedsiębiorcy wysyłany jest poprzez SMS numer wniosku o wpis do CEIDG. Z tym numerem należy wybrać się do najbliższego Urzędu Gminy, by potwierdzić rejestrację działalności podpisem. Można również podpisać go online, wykorzystując posiadany podpis elektroniczny.

Przypominamy, że taki sam wniosek można również wypełnić online na stronie Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Dzięki tym dwóm sposobom rejestracja biznesu jest teraz jeszcze szybsza i łatwiejsza.

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.