fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

ZUS informuje płatników o indywidualnych numerach kont

Jak już informowaliśmy, od początku 2018 roku każdy przedsiębiorca będzie opłacał składki ZUS korzystając ze swojego indywidualnego numeru konta. Ubezpieczyciel na początku października rozpoczął wysyłkę ponad 3,7 mln listów z tymi numerami. Otrzyma go każdy płatnik składek.

Wysyłka tak dużej liczby listów z informacją o nowym numerze konta to złożona operacja. Właśnie dlatego ZUS będzie przeprowadzał ją w trzech turach – ostatnia z nich powinna zakończyć się 20. października. Oznacza to, że w najbliższych tygodniach każdy przedsiębiorca powinien otrzymać list z nowym numerem rachunku, na który powinien dokonywać wpłat składek ubezpieczeniowych już od stycznia 2018.

 

Warto pamiętać, by jak najszybciej zaktualizować dane korespondencyjne w najbliższym oddziale ZUS. Jeśli do końca roku nie otrzymamy listu od publicznego ubezpieczyciela, należy zgłosić się do oddziału i uzyskać bezpośrednio informację o indywidualnym numerze konta, gdyż tylko na to konto będą od nowego roku przyjmowane składki.

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.