fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Amortyzacja środka trwałego od 10 tys. zł

W ostatnich dniach Sejm przyjął nowelizacje ustaw o PIT, CIT oraz o zryczałtowanym podatku dochodowym. W ramach noweli wprowadzono szereg uproszczeń przepisów o podatku dochodowym, w tym m. in. podwyżkę zwalniającą z amortyzacji środków trwałych.

Teraz nowelizacja trafi do Senatu, jeśli zostanie przyjęta, zmiany zaczną być odczuwane przez przedsiębiorców już od początku 2018 roku.

 

Wprowadzane modyfikacje w podatku dochodowym są istotne dla mikroprzedsiębiorców. Jedną z nich jest brak obowiązku wpłacania zaliczek na ten podatek w ciągu roku, jeśli ich wysokość nie przekroczy kwoty 1000 zł.

Aktualizacji ulega także wysokość limitu związanego z brakiem amortyzacji. Obecnie przedsiębiorcy nie muszą amortyzować zakupionego środka trwałego lub wartości niematerialnej i prawnej, jeśli ich wartość nie przekracza 3,5 tys. zł. Od stycznia 2018 r. ulga amortyzacyjna wzrośnie do 10 tys. zł. Dopiero zakup powyżej 10 tys. zł nakładać będzie obowiązek amortyzacji. Warto zaznaczyć, że limit ten dotyczy składników majątku firmy, które zostaną przyjęte do używania po 31 grudnia 2017 r.

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.