fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Dofinansowania na szkolenia na Śląsku

„Śląski system PSF wsparciem rozwoju MMŚP” to projekt, w ramach którego mikro, mali i średni przedsiębiorcy mogą uzyskać finansowanie szkoleń, studiów podyplomowych, kursów i usług doradczych dla swoich firm. Na ten cel przeznaczono aż 44 mln złotych.

Wziąć udział w programie mogą wszyscy właściciele firm z sektora MMŚP. Realizacja projektu opiera się o platformę "Baza Usług Rozwojowych" dostępną pod adresem uslugirozwojowe.parp.gov.pl. To właśnie w tym serwisie odnaleźć można dostępne w programie szkolenia z różnych dziedzin, w tym m.in. administracji, informatyki, finansów, logistyki czy marketingu.

 

"Śląski system PSF wsparciem rozwoju MMŚP" będzie funkcjonować do końca 2022 roku. Co istotne, przedsiębiorcy, którzy chcą wziąć udział w projekcie nie muszą mieć siedziby zarejestrowanej na terytorium woj. śląskiego - usługi szkoleniowe muszą jednak być tu realizowane.

Program ma na celu podniesienie kwalifikacji właścicieli mikro, małych i średnich firm, ale także ich pracowników. Przedsiębiorca może bowiem sam skorzystać z oferty szkoleniowej, ale również zgłosić do projektu swoich podwładnych. Dofinansowanie będzie wynosić 60% w przypadku średnich firm, 70% dla małych oraz aż 80% - mikro. Wielkość dopłaty na sfinansowanie działalności w przypadku małych i mikro może być jeszcze podwyższona, jeśli przedsiębiorca spełnia przynajmniej jeden z warunków: działa w istotnej dla województwa śląskiego branży, zatrudnia osoby niepełnosprawne lub starsze.

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.