Advertisement

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Indywidualne konto w ZUS już od stycznia

Przypominamy, że w grudniu przedsiębiorcy po raz ostatni opłacają składki ZUS na różne rachunki odpowiadające poszczególnym ubezpieczeniom. Od 1 stycznia 2018 wszystkie wpłaty na rzecz publicznego ubezpieczyciela będą regulowane poprzez indywidualne rachunki rozliczeniowe.

Informacje o numerach indywidualnych kont ZUS wysyłał do wszystkich przedsiębiorców od października. Powinna ona dotrzeć do każdego płatnika do 31 grudnia 2017 roku. Jeśli przedsiębiorca nie otrzyma przesyłki z informacją, powinien zgłosić się do najbliższego oddziału ZUS, by otrzymać swój indywidualny numer konta lub skorzystać ze strony eskladka.pl.

 

Opłacanie wszystkich składek ubezpieczeniowych na jeden rachunek jest nie tylko wygodniejsze dla przedsiębiorcy, ale przede wszystkim bardziej dla niego korzystne. Dzięki temu możliwy będzie szybszy dostęp do informacji o płatnościach i bieżących rozliczeniach z ubezpieczycielem. Indywidualne konto umożliwi sprawniejsze uzyskanie zaświadczeń z ZUS o stanie konta płatnika.

Przypominamy, że składki za grudzień 2017, które przedsiębiorcy będą opłacać w styczniu 2018 muszą być opłacane już na nowe indywidualne rachunki.

News, czyli aktualności ze świata małego biznesu:

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.