fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Skarbówka potwierdza, że wydatki na naukę mogą być kosztami

Kolejna interpretacja Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej potwierdza, że wydatki poniesione na naukę, kursy czy materiały edukacyjne mogą by kosztami uzyskania przychodów przedsiębiorcy.

Oczywiście studia, kurs czy zakup materiałów edukacyjnych muszą być w zgodzie z prowadzoną działalności, ale nie muszą przekładać się na konkretną sumą przychodów.

Kształcenie popłaca

W odpowiedzi na zapytanie podatniczki prowadzącej działalność gospodarczą w zakresie terapii ręki, gabinetu integracji sensorycznej i zajęć grupowych dla dzieci mających problemy z nauką, która rozpoczęła studia magisterskie na kierunku psychologia i chciała wiedzieć, czy może związane z tym wydatki uznać za koszt firmowy, skarbówka potwierdziła, że tak. Zarówno raty za studia, jak i opłaty za specjalistyczne kursy oraz wydatki na materiały edukacyjne mogą być kosztami. Podnoszenie kwalifikacji ma związek z prowadzeniem firmy, nawet jeśli nie widać konkretnego przełożenia na przychody. Kosztami mogą być wszelkie racjonalne wydatki, które są gospodarczo uzasadnione i których celem jest osiągnięcie przychodów, zabezpieczenie ich lub zachowanie ich źródła. Każdy wydatek podlega indywidualnej analizie i musi być właściwie udokumentowany.

Drugie takie stanowisko

To druga tego typu interpretacja. Poprzednio skarbówka potwierdziła, że wydatki na naukę angielskiego mogą być uznane za koszty uzyskania przychodów, o ile ten język jest potrzebny w danym biznesie, np. w kontaktach z międzynarodowymi klientami. Warto pamiętać, że dotyczy to jedynie wydatków poniesionych już po rozpoczęciu działalności.

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.