Advertisement

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Jak działają pożyczki pozabankowe dla firm?

Nagłe wypadki oraz niespodziewane kłopoty z płynnością finansową spotykają nie tylko osoby prywatne, ale też przedsiębiorców. Jednak otrzymanie kredytu bankowego na pokrycie takich wydatków jest związane z dużą ilością formalności oraz warunkami, które nie w każdym przypadku są możliwe do spełnienia.

Czy oznacza to, że w momencie otrzymania odmowy w banku Twój biznes nie ma już szans na zdobycie dodatkowych środków? Nie, ponieważ nadal dostępna jest dla Ciebie oferta pożyczkodawców pozabankowych, z których coraz więcej decyduje się na współpracę także z firmami.

Prowadzenie biznesu daje swobodę podejmowania decyzji dotyczących dalszego rozwoju firmy, wiąże się jednak również z dużą odpowiedzialnością, ponieważ to na przedsiębiorcy spoczywa obowiązek dbania o stabilność finansową swojego biznesu. Warto jednak pamiętać, że nie wszystko da się przewidzieć i zdarzają się sytuacje, kiedy w szybkim czasie trzeba zdobyć dodatkowe pieniądze na dalszą działalność. Może to być spowodowane nagłą okazją do inwestycji lub awarią sprzętu niezbędnego do pracy, w takim momencie nie ma czasu na długie oczekiwanie na dopełnienie wszystkich formalności.

Czym są szybkie pożyczki dla firm?

Pożyczka pozabankowa dla firmy to produkt finansowy pozwalający na zdobycie dodatkowych pieniędzy niezbędnych do prowadzenia działalności. Największą zaletą tej opcji jest stosunkowo niska ilość formalności, jakich należy dopełnić w czasie procesu aplikowania o udostępnienie środków. Z tego też powodu jest to atrakcyjne rozwiązanie dla firm, które nie mogą liczyć na kredyt bankowy charakteryzujący się większymi wymaganiami związanymi m.in. z czasem prowadzenia działalności oraz odpowiednio wysoką zdolnością kredytową. Z kolei przy korzystaniu z chwilówek w wielu przypadkach nie trzeba przedstawiać żadnych dodatkowych zaświadczeń, a decyzję można otrzymać już nawet tego samego dnia.

Jakie warunki należy spełnić?

Firmy pozabankowe zarabiają pieniądze na pożyczkach, nic więc dziwnego, że również chcą zminimalizować występujące ryzyko. Każdy pożyczkodawca ma swoje własne wymagania, jakie musi spełnić klient, w tym wypadku firma, chcąca otrzymać dodatkowe środki. Warto jednak pamiętać, że warunki te są dużo łatwiejsze do spełnienia niż te stawiane w bankach. Można na przykład znaleźć oferty, które nie wymagają zaświadczeń z Urzędu Skarbowego, lub takie, które nie uwzględniają zdolności kredytowej podczas podejmowania decyzji. W zależności od aktualnego stanu swojego biznesu i jego potrzeb, każdy przedsiębiorca znajdzie dobre rozwiązanie dla siebie.

Na co warto zwrócić uwagę?

Bez wątpienia istotne jest sprawdzenie warunków, na jakich taka pożyczka zostanie udzielona, nie można jednak skupiać się tylko na tym. Równie ważny jest sposób i czas spłaty swojego zobowiązania. A zapisy dotyczące tej kwestii powinny zostać jasno określone w umowie pożyczki, a także dostępne jeszcze przed złożeniem wniosku na stronie pożyczkodawcy. Kiedy potrzebna jest większa kwota, dobrym pomysłem może być skorzystanie z pożyczki ratalnej, która pozwala na wygodne spłacanie swojego zobowiązania ze względu na dłuższy czas dostępny na uregulowanie należności. Dzięki temu dodatkowy wydatek nie odbije się tak mocno na sytuacji finansowej firmy.

Pożyczka jest dobrym rozwiązaniem tylko w sytuacji, kiedy może pomóc pokryć niezbędne wydatki lub przyspieszyć rozwój działalności. Nie warto jednak decydować się na nią w momencie, kiedy może ona zagrozić płynności finansowej firmy. Najważniejsze jest dokładne sprawdzenie każdej z dostępnych ofert w celu wybrania tej najodpowiedniejszej. Dobrym sposobem na zdobycie niezbędnych informacji jest skorzystanie z porównywarki pożyczek, jak na przykład loanscouter.com/pl/, która oferuje łatwy dostęp do wielu różnych możliwości.

News, czyli aktualności ze świata małego biznesu:

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.