fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Kilka kolejnych banków podnosi opłaty dla kont firmowych

Po ING Banku Śląskim, który w wakacje podniósł opłatę dla właścicieli kont firmowych, kolejne kilka banków wprowadza wyższe koszty za prowadzenie kont firmowych, przelewy zewnętrzne czy wypłatę gotówki z bankomatów.

Przedsiębiorcy mający konta w Banku Pekao, Volkswagen Banku, PKO Banku Polskim oraz Inteligo muszą liczyć się z większymi opłatami za usługi.

Bank Pekao wprowadza nowe opłaty

Od grudnia klienci biznesowi Banku Pekao będą płacić za wypłatę gotówki za pomocą PeoPay lub karty debetowej w usłudze Płać kartą i wypłacaj w kwocie 2 zł od transakcji, a także zapłacą tyle samo za wpłatę gotówki w punktach usługowo-handlowych. Właściciele kont firmowych będą mogli za darmo wypłacać dwa razy w miesiącu z bankomatów, choć do niedawna płacili 2% prowizji za każdą taką transakcję. Teraz zapłacą taką prowizję po wykorzystaniu dwóch darmowych wypłat. Wzrasta ponadto opłata za przelew wewnętrzny zwykły, w tym na rachunki prowadzone w Pekao w innej walucie, i zewnętrzne zlecane w oddziałach banku czy placówkach partnerskich – z 12 zł do 15 zł, oraz za przelewy wewnętrzne pilne – z 15 zł do 20 zł.

Nowe koszty także w PKO BP

Klienci korporacyjni mający rachunek w PKO BP od grudnia będą musieli dokonywać opłat m.in. za przelew Express Elixir w kwocie 10 zł, przelew wewnętrzy walutowy – także 10 zł oraz przelew krajowy otrzymywany – 0,50 zł po przekroczeniu puli 10 tys. darmowych transakcji. Bank zapowiedział wprowadzenie kolejnych nowych opłat od stycznia, w tym stałej opłaty wynoszącej 0,04% za utrzymywanie wysokiego salda na rachunkach. Dotychczas tę stawkę można było negocjować.

Opłata za prowadzenie konta i kartę w Volkswagen Banku

Od 1 listopada klienci z rachunkiem PLUS Konto Biznes w Volkswagen Banku płacą bezwarunkowo 10 zł miesięcznie za konto, a także 9 zł za obsługę karty debetowej. To spora zmiana, bo opłaty za prowadzenie konta do tej pory można było uniknąć, spełniając pewne warunki, a karta debetowa była darmowa. Podrożały także przelewy zewnętrzne. Po wykorzystaniu 500 zł darmowych transakcji, trzeba płacić 1 zł za każdy przelew, nie 0,30 zł jak wcześniej. Za wypłatę z bankomatów w kraju i na terenie EOG klienci płacą teraz 2 zł za każdą transakcję, niezależnie od kwoty, zamiast dotychczasowych 1,50 zł od transakcji pobieranych tylko za wypłaty poniżej 200 zł.

Drożej też w Inteligo

Inteligo będzie wymagało od 7 grudnia opłaty 12 zł za prowadzenie rachunku bankowego biznesowego, który był darmowy do tej pory. Jednakże klienci, którzy mają rachunek założony przed 11 maja 2010 roku, zapłacą 8 zł, zamiast dotychczasowych 3,99 zł.

 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.