fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Przedsiębiorcy wciąż dobrze oceniają sytuację swoich firm

Pomimo pandemii i zamknięcia wielu gałęzi gospodarki, wciąż wielu przedsiębiorców ocenia sytuację swojej firmy za dobrą bądź neutralną – według sondażu Lewiatana ponad 60%.

Tak wynika z badania „Wizerunek i problemy polskich przedsiębiorców”, przeprowadzonego na początku kwietnia w ramach inicjatywy PSH Lewiatan pod tytułem „Urodzeni Przedsiębiorcy”.

Lepiej niż prognozowano

Sytuacja polskich firm jest lepsza niż prognozowana na początku pandemii. Według badania konfedaracji Lewiatan łącznie aż 63% przedsiębiorców uznaje sytuację swojej firmy za pozytywną lub neutralną – odpowiednio 33% i 30%. Zaś 36% respondentów odpowiedziało, że widzi sytuację ich firm negatywnie. Co ciekawe, wiele osób zatrudnionych rozważa zmianę formy zatrudnienia i przejście na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. To efekt kryzysu wywołanego pandemią i planach zwolnień w ramach restrukturyzacji firm.

Dane rynkowe wskazują, że 35% pracujących obawia się utraty pracy, a 33% chce zmienić miejsce zatrudnienia i większość z nich rozważa także zmianę zawodu. Wracając do przedsiębiorców, to jest kilka aspektów, które utrudniają im w obecnych czasach skuteczne prowadzenie firmy. Respondenci badania PSH Lewiatana narzekali na koszty pracy – 36%, nadmiar biurokracji – 27%, ograniczenia związane z pandemią – 25%, skomplikowane prawo gospodarcze – 25%.

 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.