Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Inteligo likwiduje konta dla firm. W zamian proponuje darmowe konto firmowe w PKO BP przez rok

Jeden z popularnych banków internetowych, Inteligo, należący do PKO BP, poinformował o wycofaniu ze swoich usług konta firmowego. Klienci mają czas na podjęcie decyzji o nowym rachunku firmowym do końca grudnia 2022 roku.

Doradcy Inteligo będą kontaktować się z klientami, którzy posiadają konto firmowe, w celu przekazania informacji dotyczących dalszego postępowania.

Konto firmowe w PKO BP za darmo na rok

Przedsiębiorcy, którzy mają konto firmowe w Inteligo, będą mogli skorzystać z preferencyjnych warunków przy otwarciu rachunku w PKO BP. Jeśli się na nie zdecydują to:

  • przez rok nie zapłacą za dowolne konto firmowe- dodatkowo dostęp do serwisu iPKO bądź iPKO Biznes, a także do aplikacji IKO,
  • nie poniosą opłat za kartę kredytową przez 12 miesięcy, jeśli zostanie zamówiona w ciągu 6 miesięcy od otwarcia rachunku,
  • będą mogli otrzymać kredyt bądź pożyczkę dla firm na preferencyjnych warunkach (o połowę niższa prowizja), pod warunkiem złożenia wniosku do 6 miesięcy od otwarcia konta.

Propozycja jest kusząca, szczególnie dla przedsiębiorców, którzy w przyszłości planują wsparcie firmy kredytem bądź są zainteresowani kartą kredytową.

Otwarcie konta firmowego w PKO BP jest możliwe przez stronę internetową bądź w oddziale. Osoby posiadające indywidualny rachunek w PKO BP, otworzą konto firmowe korzystając z IKO bądź iPKO.

IKO nie będzie działać na Windows Phone

Inteligo poinformowało również o braku możliwości ściągnięcia aplikacji i korzystania z niej na Windows Phone od 15 grudnia 2021 roku. Microsoft nie będzie już wspierał tego systemu operacyjnego. Oznacza to brak aktualizacji i ze względów bezpieczeństwa IKO nie będzie dostępne na Windows Phone.

Z jednej strony Inteligo wycofuje się z kont firmowych, a z drugiej świętuje. Miliard transakcji mobilnych, 6 mln aktywnych aplikacji IKO i pierwsze miejsce w Mobile Trends Awards (głosowali internauci). Jaka będzie przyszłość Inteligo? PKO BP na razie nie informuje o planach względem internetowego banku.

News, czyli aktualności ze świata małego biznesu:

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.