Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Dodatkowe usługi związane z firmowym kontem bankowym

Gdy przedsiębiorca ma otwarty rachunek bankowy, często zyskuje też preferencyjny dostęp do dodatkowych usług oferowanych przez bank. Konto firmowe w PKO BP pozwala skorzystać z takich rozwiązań, jak e-Księgowość i finansowanie faktur, kantor internetowy czy terminal płatniczy w programie Polska Bezgotówkowa.

Sprawdź, co dają te usługi i ile kosztują.

Dodatkowe usługi do kont firmowych w bankach

Konta bankowe firmowe są dostosowane do potrzeb mniejszych i większych przedsiębiorców. Usługi mogą obejmować między innymi prowadzenie rachunku bankowego, przelewy krajowe i SEPA, czy wiele kart płatniczych dla pracowników firmy oraz kartę debetową z funkcją wielowalutową przydatną podczas zagranicznych delegacji – a wszystko to bez opłat przy spełnieniu określonych warunków.

Bank do konta firmowego może też oferować atrakcyjne usługi dodatkowe. Sprawdziliśmy, jak to wygląda w przypadku największego banku w Polsce, czyli PKO BP (szczegółowe informacje na temat samego konta firmowego w banku znajdziesz na stronie: https://www.pkobp.pl/firmy/konta/rachunki/pko-konto-firmowe/).

Terminal płatniczy

Gdy masz konto bankowe firmowe w PKO BP możesz otrzymać darmowy terminal płatniczy i zwolnienie z prowizji od transakcji w programie Polska Bezgotówkowa. Z oferty możesz skorzystać, jeśli nie przyjmowałeś płatności bezgotówkowych przez ostatnie 12 miesięcy lub otwierasz nowy biznes.

Prowizja od transakcji Visa i Mastercard wynosi 0% przez 12 miesięcy, a później jest zgodna z cennikiem (w przypadku wymienionych kart to odpowiednio 0,69% i 0,79%). Po pierwszym roku najem terminala stacjonarnego kosztuje 39 zł/miesięcznie, a przenośnego – 49 zł. Wyjątkiem jest terminal Smart D220, którzy otrzymujesz na własność bez dodatkowych opłat.

Kantor internetowy iPKO Dealer

Kolejna usługa dodatkowa do konta bankowego firmowego może się przydać przedsiębiorcom, którzy wykonują transakcje zagraniczne lub chcą lokować wolne środki w walutach obcych. Platforma iPKO Dealer to szybka i bezpieczna wymiana 23 różnych walut bez pośredników, która działa 24h w dni robocze. Transakcje natychmiastowe są możliwe już od 1 EUR, 1 USD, 1 CHF czy 1 GBP, a usługa jest zintegrowana z serwisem iPKO, przez który zarządzasz kontem bankowym.

Firmowy kantor pozwala Ci między innymi:

  • wymieniać waluty po konkurencyjnym kursie;
  • przewalutować transakcje zagraniczne bez posiadania konta walutowego;
  • otrzymywać powiadomienia lub korzystać z automatycznej wymiany walut, gdy kurs osiągnie określony poziom;
  • sprawdzać na bieżąco kursy oraz analizy i informacje rynkowe.

e-Księgowość

Jeśli z kolei potrzebujesz dobrego programu do fakturowania lub chcesz rozliczać finanse bez pomocy biura rachunkowego – sprawdź pakiety e-Księgowość w banku PKO BP. Mając konto firmowe możesz skorzystać z darmowego Pakietu Podstawowego, dzięki któremu m.in. wystawiasz faktury online, przetwarzasz zdjęcia/skany dokumentów OCR czy generujesz pliki w formacie JPK_FA, JPK_V7, JPK_EWP.

Pakiet Rozwojowy pozwala Ci dodatkowo prowadzić księgowość online (m.in. KPiR i ryczałt ewidencjonowany, Ewidencja Przychodów, przekazywanie deklaracji do urzędu skarbowego oraz ewidencja i amortyzacja środków trwałych) za jedyne 20 zł/miesięcznie. W Pakiecie Optymalnym za 50 zł możesz też ponadto korzystać ze wsparcia w zakresie kadr i płac (np. rozliczanie umów, rejestr pracowników, listy płac i ewidencja czasu pracy oraz deklaracje, w tym podatkowe). Przez pierwsze trzy miesiące dostajesz go też za darmo, a potem decydujesz, które rozwiązanie Ci odpowiada.

Finansowanie faktur

Z firmowym kontem bankowym w PKO BP możesz również skorzystać z usługi finansowania faktur. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz sprawnie zarządzać budżetem i zwiększyć płynność finansową firmy. Nie czekasz bowiem na przelew od kontrahenta, tylko otrzymujesz pieniądze nawet w kilka minut od przekazania wystawionej faktury do finansowania.

Prowizja wynosi jedynie 0,03% wartości faktury za każdy dzień jej finansowania. Możesz też określić liczbę faktur i kwotę do finansowania, a wszystko sprawdzasz w serwisie internetowym iPKO. Co więcej, nie musisz dostarczać dokumentów finansowych czy opinii bankowych lub zaświadczeń z urzędów.

 

 

News, czyli aktualności ze świata małego biznesu:

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.