Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Jak być bliżej natury, będąc w biurze? Rośliny na wyciągnięcie ręki — system greenWalls

Jakość powietrza w miejscu pracy to element, który bywa zaniedbywany, a jednak ma duże znaczenie dla wydajności pracowników.

Nowoczesne rozwiązanie, jakim jest system greenWalls pozwoli na ciekawe zagospodarowanie ścian w kabinach akustycznych, sprzyjając jednocześnie lepszej jakości pracy.

System greenWalls

GreenWalls, czyli zielone ściany, to nowoczesne ekologiczne rozwiązanie, coraz częściej stosowane w biurach. Zadaniem takie konstrukcji jest między innymi oczyszczenie powietrza i poprawa atmosfery wewnątrz biura. Żywe ściany w biurach to rozwiązanie, które stosowane jest w przestrzeniach pracowniczych od lat. System greenWalls stanowi ułatwienie, które może być wykorzystywane na ścianach budek akustycznych. Jest to dekoracja, która swoją konstrukcją może ukoić zmysły i uspokoić nerwy, jednocześnie poprawiając wilgotność powietrza.

System greenWalls umożliwia ciekawe wzbogacenie zewnętrznego designu budek akustycznych Hushoffice. Składa się z roślinnych dekoracji, przygotowanych na bazie korpusu, zintegrowanych doniczek oraz elektronicznej irygacji. W greenWalls najczęściej wykorzystuje się rośliny oczyszczające powietrze, takie jak paproć, mech, chrobotek, skrzydłowiec czy figowiec sprężysty. Intuicyjne nawadnianie sprawia, że taki naturalny element ozdobny będzie nie tylko estetyczny, ale też praktycznie samowystarczalny.

Rośliny w biurze

W jaki sposób rośliny w biurze wpływają na samopoczucie pracowników? Zieleń w miejscu pracy umożliwia pracownikom kontakt z naturą, ma pozytywny wpływ na ich samopoczucie, działa uspokajająco i koi nerwy, a jednocześnie mobilizuje do działania. Zielony panel ma znaczenie dla poprawy jakości powietrza, ponieważ rośliny jonizują otoczenie i ograniczają zawartość toksycznych substancji w powietrzu. Rośliny w biurze pomagają też ukoić zmęczone pracą oczy. Nie można też zaprzeczyć, że roślinne ściany stanowią piękną dekorację, która poprawi wystrój każdego wnętrza. W wielu przedsiębiorstwach wykorzystanie systemu greenWalls wraz z ergonomicznymi meblami biurowymi od Mikomax służy do stworzenia oryginalnego wellness w pracy, wpływającego korzystnie na zdrowie i stan ducha pracowników.

Ekologia w biurze

System greenWalls to jeden ze sposobów na wykorzystanie w biurze rozwiązań ekologicznych. Coraz częściej stawia się na tzw. inteligentne biura, które zawierają systemy dopasowania oświetlenia czy konstrukcje energooszczędne, pozwalające na działanie w zgodzie z potrzebami środowiska. Zielone ściany również wpisują się w te schematy. Mają bowiem dobry wpływ na poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach, a to oznacza, że działają korzystnie na mikroklimat w miejscu pracy. Realizacja takiego projektu stanowi jedną z kilku opcji działania na rzecz ochrony środowiska w miejscu pracy. Zastosowanie w biurze kabiny akustycznej z zieloną ścianką ułatwi codzienny kontakt z naturą, a jednocześnie poprawi samą aranżację budki, wzbogacając ją o wyjątkową roślinną dekorację.

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.