Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Konto dla firm za 0 zł przez 2 lata w ING - nowa promocja

ING Bank Śląski to ten bank, który stawia na kompleksowe usługi dla przedsiębiorców. Samo konto firmowe to dla nich za mało. Dlatego w ich ofercie jest księgowość (zarówno online jak i księgowy), terminal (Polska Bezgotówkowa), fakturowanie, lokaty dla firm i windykacja.

12 września wystartowała kolejna promocja skierowana między innymi do jednoosobowych działalności gospodarczych i spółek (cywilna, jawna, partnerska) korzystających z uproszczonej księgowości. Konto Direct dla Firmy to propozycja dla przedsiębiorców, którzy od banku oczekują czegoś więcej niż tylko konta do rozliczeń firmowych. ING stawia na wsparcie młodych biznesów w różnych obszarach. Jak wygląda oferta od środka?

Warunki promocji - kto skorzysta?

Promocja skierowana jest do nowych klientów firmowych. Przedsiębiorcy, którzy już mają rachunek dla firm w ING, niestety nie będą czerpać z niej profitów. Nie zadziała tu również zamknięcie i otwarcie nowego konta. Promocja skierowana jest do przedsiębiorców, którzy otworzą pierwsze konto firmowe w ING. Kolejny warunek to rodzaj działalności. Konto Direct dla Firmy skierowane jest do jednoosobowych działalności i spółek. W zasadzie nie musisz mieć zarejestrowanej działalności, możesz korzystając z ING jednocześnie otworzyć konto i zarejestrować firmę.

Póki co nie jest znany termin zakończenia promocji. W regulaminie promocji widnieje informacja, że bank poinformuje o dacie zakończenia na swojej stronie. Otwierając konto Direct dla Firmy do dnia zakończenia, przedsiębiorca otrzyma promocyjne warunki.

0 zł przez dwa lata za prowadzenie konta i przelewy w PLN i EUR

Najważniejsza kwestia, czyli opłaty za transakcje na koncie oraz usługi dodatkowe, na warunkach promocyjnych prezentuje się kusząco. Bez żadnych warunków przedsiębiorca za 0 zł przez okres 24 miesięcy ma:

  • prowadzenie konta (wyjątkiem wypłaty i wpłaty w okienku bankowym),
  • przelewy internetowe w złotówkach w Polsce (wyjątkiem BlueCash, SORBNET, Express ELIXIR),
  • przelewy internetowe w euro do krajów SEPA,
  • przelew wchodzący walutowy w euro, zwolnienie z opłaty TARGET (z wyjątkiem przelewów w trybie pilnym).

Po dwóch latach jest opcja uniknięcia powyższych opłat, jeśli będziesz aktywnym użytkownikiem konta. Aktywny klient wykonuje miesięcznie przelew do ZUS bądź US albo zapewnia miesięczny wpływ na konto w kwocie 2000 zł (oczywiście nie wchodzą w to przelewy własnymi środkami pomiędzy kontami). Brak aktywności oznacza opłatę w wysokości 19 zł miesięcznie za prowadzenie rachunku oraz 1,20 zł za przelew (w Polsce w złotówkach oraz w euro w strefie SEPA).

Z pewnością wiele osób zastanawia się, ile kosztuje karta do konta. Bank nie ujął jej w promocji. Natomiast możesz mieć kartę za 0 zł. Warunek nie jest raczej trudny do spełnienia. Wystarczy zapłacić nią na łączną kwotę 300 zł w każdym miesiącu. Jeśli warunek nie zostanie spełniony, to bank pobierze 7 zł z konta, w ramach opłaty za kartę.

Dodatkowe usługi w ramach promocji

W ING przedsiębiorcy wystawiają faktury za darmo. Program do fakturowania jest bez kosztów dla wszystkich prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, bez ograniczeń czasowych. W ramach obecnej promocji bank oferuje inne dodatkowe usługi w niższych cenach:

  • księgowy- 6 miesięcy za pół ceny (standardowa opłata wynosi od 130 do 290 zł w zależności od pakietu),
  • terminal bądź eTerminal za 0 zł przez okres 7 miesięcy (przenośne urządzenie bądź aplikacja na telefon),
  • bramka płatnicza przez 3 miesiące za 0 zł (BLIK, karty, płatność odroczona, leasing online, płatności w innych walutach, pieniądze na koncie w następnym dniu roboczym).

Otwierając konto Direct dla Firmy w okresie promocyjnym, automatycznie korzystasz ze wszystkich promocji związanych z rachunkiem. Wraz otwarciem konta firmowego, ING uruchomi też konto VAT. Nie jest pobierana za nie żadna opłata. Natomiast, jeśli chodzi o księgowość bądź terminal, to konieczne jest samodzielne uruchomienie usługi.

Nowa promocja jest warta rozważenia, jeśli szukasz czegoś więcej niż tylko rachunku. Chcesz mieć w jednym miejscu konto, księgowego, zaciągnąć kredyt na rozwój czy korzystać z terminala- konto Direct dla Firmy może być odpowiedzią.

 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.