Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Transport kolejowy z Chin

Chiny są jednym z najważniejszych partnerów handlowych z Polską. Transport Nowym Jedwabnym Szlakiem sprawia, że współpraca pomiędzy dwoma krajami jeszcze prężniej się rozwija.

Transport kolejowy z Chin wypełnia lukę pomiędzy kosztownym frachtem lotniczym a długim transportem morskim

Zalety transportu kolejowego z Chin

Transport koleją ma wiele zalet. Przede wszystkim minimalizuje wpływ warunków pogodowych na terminowość dostaw. Ponadto planowanie dowozu jest jeszcze bardziej precyzyjne ze względu na brak nieprzewidzianych wypadków, które mogą mieć miejsce w przypadku przewozów drogowych. Transport kolejowy do Chin jest bardzo bezpieczny oraz umożliwia przewóz różnych towarów. Istnieje kilka rodzajów wagonów np. cysterny, węglarki, chłodnie czy wagony kryte. Co więcej, koleją można transportować towary niebezpieczne zgodnie z wytycznymi RID, czego nie zapewni nam samolot. Do ładunków, które wymagają zachowania szczególnej ostrożności zalicza się m.in. olej napędowy, benzynę, kwas siarkowy czy gazy techniczne. Transport kolejowy z Chin zapewnia krótszy czas dostawy w porównaniu do frachtu morskiego, co przekłada się na szybszy obrót towarami oraz środkami finansowymi. Co więcej, pociągi cechuje duża ładowność. Dzięki temu jest możliwość przewożenia dużej ilości ładunków drobnicowych oraz pełnokontenerowych na znaczne odległości. Ważnym elementem transportu kolejowego jest mniejsza emisja dwutlenku węgla do atmosfery, co ma wpływ na niższy poziom zanieczyszczenia powietrza. 

Spedycja kolejowa z Chin – zaufaj profesjonalistom 

Spedycja kolejowa z Chin jest dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy szukają atrakcyjnej cenowo formy transportu na długie dystanse. Jedną z czołowych firm spedycyjnych, która oferuje kompleksowe usługi jest Grupa Raben (zobacz szczegóły). Zapewnia stałe połączenia kolejowe do Chin oraz transport bezpośrednio dla finalnych odbiorców w Polsce i Europie (dostawa door-to-door). Grupa Raben to zespół profesjonalnych spedytorów oraz doświadczonych agentów celnych, którzy dopełnią wszelkich formalności. Pracownicy kompleksowo organizują fracht kolejowy oraz na bieżąco monitorują transport ładunku. Grupa Raben zapewnia wsparcie na każdym etapie transakcji – od momentu zlecenia do odbioru. Ponadto dzięki optymalizacji kosztów klienci mogą liczyć na atrakcyjne ceny usług. Spedycja kolejowa z Chin odbywa się na korzystnych warunkach i transparentnych zasadach współpracy. Wszyscy klienci sprawnie otrzymują oferty dopasowane do indywidualnych potrzeb.  

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.