Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Do 2000 zł premii z nowym Kontem Przekorzystnym Biznes oferowanym przez Bank Pekao S.A.

Przedsiębiorcy, którzy do 28 lutego 2023 roku zdecydują się na założenie Konta Przekorzystnego Biznes w Banku Pekao S.A. mogą zgarnąć premię. Maksymalnie jest to 2000 zł. Atrakcyjnym elementem promocji, poza kwotą, którą można otrzymać, jest brak opłat za prowadzenie rachunku przez cały okres korzystania z niego. Brakiem opłat objęte są konta złotówkowe.

Aby mieć 0 zł przez cały okres, należy założyć rachunek firmowy z kartą debetową Mastercard w okresie trwania promocji. Natomiast premia wypłacana jest za transakcje bezgotówkowe, za podpisanie umowy o terminal płatniczy i przyjęcie płatności na określoną kwotę oraz za podpisanie pierwszej umowy o kredyt/pożyczkę z gwarancją, faktoring lub leasing. Najwyższa premia wypłacana jest za ostatnią składową promocji. Poza tymi korzyściami, Bank Pekao S.A. kusi przedsiębiorców również darmowymi wpłatami i innymi profitami. Jak skorzystać z tej promocji?

Do kogo skierowane jest Konto Przekorzystne Biznes?

To konto może otworzyć podmiot krajowy będący osobą fizyczną prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą, spółką cywilną lub osobową, prowadzący księgowość uproszczoną.

Wymienieni przedsiębiorcy mogą wziąć udział w promocji, jeśli od 1 września 2022 roku do 28 lutego 2023 roku, podpiszą z Bankiem Pekao S.A. umowę o rachunek firmowy.

Warunki otrzymania premii w kwocie 2000 zł

Oprócz podpisania umowy o rachunek, konieczne jest wnioskowanie o kartę debetową Mastercard do tego rachunku. Miesięczna opłata za kartę wynosi 8 zł. Przy czym jest możliwość ominięcia jej. Wystarczy płacić bezgotówkowo, by ominąć opłatę.

Wymagana minimalna kwota płatności to 500 zł miesięcznie.

Pozostałe warunki wypłacenia premii:

  • zgoda na przetwarzanie danych w celach marketingowych,
  • przelew do ZUS na kwotę minimum 300 zł miesięcznie,
  • akceptacja regulaminu promocji,
  • brak aktywnego rachunku rozliczeniowego, w dowolnym czasie pomiędzy 1 grudnia 2020 r. a dniem przystąpienia do promocji, w Pekao lub w Idea Banku S.A.

Warunki nie są trudne do spełnienia, dlatego praktycznie każdy przedsiębiorca zakładający konto w okresie promocji ma możliwość uzyskania premii. Przystąpienie do promocji jest równoznaczne z otrzymaniem preferencyjnych warunków prowadzenia rachunku.

Za co przyznawana jest premia?

Maksymalna kwota premii, 2000 zł, rozłożona jest na kilka zadań. Przedsiębiorca może otrzymać premię tylko za jedno czy dwa spełnione warunki bądź za wszystkie. Co trzeba zrobić, by otrzymać pełną kwotę?

  • do 600 zł w ramach zwrotu za zakupy bezgotówkowe (10%). W każdym miesiącu premia może wynieść maksymalnie 100 zł. Łącznie przez 6 miesięcy daje to kwotę 600 zł. Premia jest naliczana od miesiąca następującego po miesiącu, w którym podpisana została umowa o rachunek.
  • do 600 zł w ramach podpisania umowy o terminal płatniczy. Wysokość premii miesięcznej wynosi 100 zł. Aby została ona wypłacona, konieczne jest przyjęcie płatności na terminal w kwocie minimum 500 zł miesięcznie w każdym z 6 miesięcy następujących po miesiącu, w którym została podpisana umowa.
  • 800 zł (jednorazowo) w ramach zawarcia pierwszej umowy pożyczki bądź kredytu (min. 100 tys. zł) z gwarancją, umowy o leasing bądź faktoring.

Premie są wypłacane w miesiącu następującym po miesiącu, w którym spełnione zostały warunki do jej wypłaty.

Dodatkowe profity z Konta Przekorzystnego Biznes

Korzystanie z wpłatomatów Pekao (do 100 tys. zł miesięcznie) nie kosztuje ani grosza. Powyżej tej kwoty koszt usługi to 0,2% wpłacanej kwoty. Kolejna usługa bez kosztów to mobilne przelewy Elixir.

Pekao jako pierwszy na rynku wprowadził MiniPOS PAX A50. Jest to niewielkich rozmiarów przenośny terminal płatniczy, który kształtem i rozmiarem przypomina niewielki smartfon. Ekologiczny - nie drukuje potwierdzeń, wysyła je SMS-em bądź mailem.

Konto Przekorzystne Biznes wielokrotnie było liderem popularnych rankingów. Obecna promocja, 0 zł za prowadzenie rachunku na zawsze, to pierwsza tego typu oferta na rynku. Pewność, że w niepewnych czasach tej opłaty nie będzie, nie wzrośnie, to oszczędność każdego miesiąca.

 
Przejdź na stronę banku ▶
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.