Advertisement

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Drukarka do firmy. Co musisz o niej wiedzieć

O komforcie pracy przedsiębiorstwa świadczą m.in. narzędzia, z których korzystają jego pracownicy. Prawidłowo dobrana drukarka jest jednym z nich. Przed zakupem urządzenia dokładnie sprawdź jego specyfikację. Aby ułatwić Ci dokonanie właściwego wyboru, przygotowaliśmy krótki poradnik.

Kolor vs mono

Wybierając drukarkę do firmy zastanów się nad tym, czy oby na pewno potrzebujesz kolorowych wydruków. Atramentowe drukarki kolorowe nie zawsze nadają się do wymagającej pracy biurowej i są mniej żywotne. Z kolei ceny kolorowych drukarek laserowych nie należą do najniższych. Bardzo często przedsiębiorstwa są w stanie obyć się bez druku w kolorze.


Przeanalizuj dobrze tę kwestię. Będzie ona miała duży wpływ zarówno na cenę samej drukarki, jak też koszty jej późniejszej eksploatacji.

Wydajność

Każda drukarka posiada w swojej specyfikacji informacje na temat sugerowanej liczby miesięcznych wydruków oraz szybkości drukowania. Spróbuj chociaż w przybliżeniu obliczyć, ile dokumentów w Twojej firmie jest drukowanych w ciągu miesiąca. Najprościej przeanalizować dotychczasowe zużycie papieru. Dzięki temu będziesz w stanie określić, który model drukarki będzie w stanie spełnić stawiane przed nim zadania. Wbrew pozorom takie parametry jak liczba arkuszy mieszczących się w pojemniku czy czas wydruku pierwszej strony również mogą przełożyć się na komfort pracy całego zespołu.

Dostępność zamienników wkładów

Wybór odpowiedniego modelu to jedno. Schody zaczynają się przy pierwszym komunikacie o niskim poziomie tonera lub tuszu. Aby uniknąć przykrej niespodzianki, sprawdź wcześniej dostępność zamienników. Możesz to zrobić w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że w wyszukiwarce na stronie www.drtusz.pl wpiszesz model urządzenia, które Cię interesuje. Wówczas dowiesz się, czy oryginalne wkłady możesz zastąpić ich wysokiej jakości zamiennikami.

– Dostępność zamienników to jedno z najważniejszych kryteriów wyboru drukarki do firmy – mówi Marcin Górski, specjalista ds. sprzedaży w sklepie www.drtusz.pl. – Nasze zamienniki tonerów i tuszów odpowiadają swoją jakością oryginalnym wkładom. Są przy tym o wiele tańsze, co generuje spore oszczędności. Warto zatem wziąć ten czynnik pod uwagę – dodaje nasz rozmówca.

Technologia drukowania

Na rynku oferowane są urządzenia laserowe lub atramentowe. Wszystkie mają swoje zalety i wady. Atramentówki zapewniają lepszą jakość kolorowych wydruków. Tusz ma jednak tendencję do zasychania – a co za tym idzie – drukarka atramentowa nie może sobie pozwolić na dłuższą pauzę w pracy. Przynajmniej raz na tydzień musi zostać coś wydrukowane. W przeciwnym wypadku może dopaść ją często spotykany problem zaschnięcia atramentu w dyszach. Modele bez zintegrowanej głowicy nie są tak narażone na awarię, gdyż w ich wypadku wystarczy udrożnienie głowic w pojemnikach lub zakup nowych wkładów. W zależności od modelu nowy kartridż wiąże się z wydatkiem kilkudziesięciu złotych. Gorzej sprawy się mają, gdy tusz zaschnie w drukarce ze zintegrowaną głowicą. Wówczas bardzo często koszt serwisu urządzenia jest równy cenie nowego egzemplarza.

Drukarka laserowa zamiast tuszu wykorzystuje toner. Największą zaletą technologi laserowej jest brak ryzyka zaschnięcia atramentu. Możesz ją spokojnie zostawić w swym gabinecie i udać się na dwutygodniowe wakacje. Po powrocie na pewno nie zrobi Ci niemiłej niespodzianki i spokojnie powróci do trybu pracy. Jakość kolorowych wydruków odbiega jednak swoją jakością od tych wykonanych atramentówką. W zamian za to wydruki laserowe są bardziej trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Kwestia trwałości dotyczy niestety nie tylko wydruków. Drukarki laserowe mogą drukować latami bez większych usterek. W przypadku urządzeń zasilanych atramentem żywotność bywa o wiele krótsza.

Zwykła drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne?

Kiedyś do skopiowania dokumentu domowym sposobem potrzebna była drukarka, skaner i komputer. Dziś na rynku dostępna jest szeroka gama urządzeń wielofunkcyjnych, które drukują, skanują, kopiują, wysyłają maile. W dodatku można nimi sterować z poziomu smartfona lub tabletu.

Poszukując drukarki, dobrze zastanów się, które z dodatkowych funkcji ułatwią wykonywanie obowiązków Twojego zespołu. Wielofunkcyjne drukarki oferują dziś morze możliwości. W dodatku są dostępne dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.