News

Aktualności, informacje dla przedsiębiorców

kantor internetowyŚwiat się ‘kurczy’ i nic dziwnego, że już wychodzisz bądź zamierzasz wyjść z biznesem poza granice  kraju. Zakup maszyn, nowoczesnych technologii, czy po prostu towarów poza Polską staje się czymś powszechnym. Przelewy zagraniczne i płatności kartą w innej walucie niż PLN wcale nie muszą być obciążone wysokimi kosztami.

Często to brak wiedzy ma wpływ na to, że przepłacasz. Poznaj kilka trików, dzięki którym Twoja firma zaoszczędzi na walutach!

przedsiębiorca

Decydując się na założenie działalności gospodarczej przede wszystkim należy wybrać formę prowadzenia tej działalności.

W Polsce dostępnych jest kilka form działalności gospodarczej:

  • jednoosobowa działalność gospodarcza;
  • spółka cywilna;
  • spółki kapitałowe: spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i spółka akcyjna;
  • spółki osobowe: spółka jawna, partnerska, komandytowa, komandytowo-akcyjna.

Kredyt firmowy

Twoja firma potrzebuje finansowania? Zastanawiasz się co będzie lepsze: pożyczka gotówkowa przy minimum formalności, czy kredyt zabezpieczony nieruchomością? Możliwości sfinansowania inwestycji firmowych jest wiele.

Zanim zdecydujesz, przeczytaj, jak wybrać kredyt dla firmy.

Dropshipping

Dropshipping to model biznesowy, który zrewolucjonizował sposób, w jaki przedsiębiorstwa sprzedają produkty online. Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowany, w rzeczywistości jest to prosta koncepcja, która otwiera drzwi do e-handlu dla szerokiego grona osób bez konieczności posiadania dużego kapitału czy magazynu.

Temat składki zdrowotnej rozgrzewa sejm i przedsiębiorców, i niestety wśród rządzącej koalicji nie ma jednego stanowiska. Co  może rzutować na to, kiedy nowe przepisy się pojawią i wejdą w życie. Obecnie została przedstawiona propozycja rozliczania składki zdrowotnej przygotowana przez ministra finansów i ministra zdrowia.

Według resortów jest ona korzystna dla ponad 93% przedsiębiorców. ‘Przegranymi’ mają być ryczałtowcy osiągający wysokie dochody – co rok można zmienić formę opodatkowania. Projekt ministrów nie spotkał się z zachwytem, bo swoje propozycje przedstawiła już Trzecia Droga, a Nowa Lewica zamierza zgłosić swoje zastrzeżenia.

Każdego roku, w połowie lutego rozpoczyna się okres rozliczania podatku dochodowego. Obowiązek ciąży na wszystkich bez względu na rodzaj dochodu. Rozliczają się etatowcy i pracujący na własny rachunek. Od kilku lat ułatwieniem w rozliczaniu dochodów dla etatowców jest e-PIT – w zasadzie wystarczy zatwierdzić, jeśli się wszystko zgadza i po sprawie. Natomiast pierwszy raz e-PIT mogą wykorzystać do rozliczenia podatku osoby prowadzące działalność gospodarczą.

Ma to być kusząca perspektywa szczególnie dla osób, które zawiesiły działalność i dla ryczałtowców. Jakie deklaracje można rozliczyć korzystając z e-PIT? I co nowego oferuje KAS i MF?

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.