wFirma

wFirma to jedna z ciekawszych propozycji księgowości online na rynku. Oferta skierowana jest między innymi do mikro i małych przedsiębiorców. W ofercie mają fakturowanie, księgowość, kadry i płace oraz magazyn. To w bardzo dużym skrócie, bo każde z oferowanych rozwiązań imponuje pod względem funkcjonalności. wFirma bazuje na sztucznej inteligencji, a każdy przedsiębiorca, który korzysta z ich usług może liczyć na wsparcie ekspertów.

W każdym tygodniu ich księgowość wybiera ponad 700 nowych firm. Dlatego sprawdzam, dlaczego wFirma cieszy się takim zainteresowaniem? Ile kosztuje księgowość online?

Program do fakturowania

wFirma oferuje program do fakturowania- to podstawowy program, który możesz rozszerzyć o kolejne moduły. Jego koszt to 19,99 zł netto za miesiąc. Program jest mocno rozbudowany. Korzystając z niego wystawisz:

 • wszystkie rodzaje faktur (które możesz wystawić w Polsce),
 • faktury we wszystkich walutach (wyszczególnionych w tabeli NBP), automatyczne wyliczenie różnic kursowych oraz VAT,
 • faktury w 9 językach (francuski, angielski, niemiecki, hiszpański, włoski, norweski, ukraiński, rosyjski),
 • faktury z logo firmy i masz kilka szablonów do wyboru.

Program do fakturowania obejmuje szereg praktycznych funkcji, takich jak: szybkie płatności (Blue Media), sms do kontrahenta informujący o wystawionej fakturze, monitoring kontrahentów, a nawet mini magazyn. System jest zintegrowany z KSeF oraz z większością drukarek fiskalnych, poza tym z Allegro i ze wszystkimi dostawcami sklepów internetowych. A za to wszystko niecałe 20 zł netto miesięcznie.

Księgowość online

Bez księgowości, czyli rozliczeń podatkowych, ZUS i księgowania nie obędzie się żadna działalność. Moduł fakturowanie i moduł księgowość online w wFirma to miesięczny koszt 49 zł netto. Aktualizacje systemu są bezpłatne. Porównując z konkurencją, to cena jest atrakcyjna, zwłaszcza gdy zajrzysz do wnętrza oferty.

W wFirma rozliczasz się albo przez KPiR albo ryczałt. Podobnie jak w module do fakturowania, moduł księgowość posiada CRM. To bardzo praktyczne, a zarazem profesjonalne narzędzie do zarządzania kalendarzem zleceń, a integracja z GUS na bieżąco aktualizuje dane kontrahentów.

Księgowość online wFirma oferuje między innymi:

 • nielimitowany OCR- omijasz błędy związane z ręcznym wprowadzaniem faktur (jest szybciej i wygodniej),
 • generowanie i wysyłkę deklaracji do urzędów wprost z systemu (bez konieczności posiadania elektronicznego podpisu kwalifikowanego),
 • tworzenie raportów dobowych z drukarek fiskalnych, automatyczne księgowanie sprzedaży na koniec miesiąca,
 • weryfikacja kontrahentów pod kątem obecności w bazie długi.info,
 • automatyczne sprawdzanie podanego przez kontrahenta rachunku z rachunkiem widniejącym na białej liście,
 • rozliczanie transakcji międzynarodowych (m.in.: WNT, WDT),
 • szybkie obliczanie i księgowanie różnic kursowych przy transakcjach w obcej walucie.

Księgowość online pomimo wielu funkcji jest bardzo prosta w obsłudze. Obok wymienionych wyżej, warto jeszcze dodać, że system ma integracje z bankowością online.

Praktycznym rozwiązaniem może być asystent księgowy. Szczególnie przydatny na początku prowadzenia działalności. Koszt jest nieco wyższy, bo miesięczna opłata wynosi wówczas 59 zł netto, natomiast otrzymasz przydzielonego asystenta. Odpowie on na wszystkie wątpliwości związane z księgowością.

 
Przejdź do wFirma.pl ▶

Magazyn

Moduł magazyn to kolejne narzędzie do prowadzenia działalności. Tak jak poprzednie moduły i jego funkcjonalność jest zaskakująca, oczywiście pozytywnie. Koszt trzech modułów to 79 zł netto na miesiąc (fakturowanie, księgowość, magazyn). Sam moduł kosztuje 30 zł netto. Natomiast konieczne jest korzystanie przynajmniej z fakturowania. Wybierając fakturowanie i magazyn, koszt to 49 zł netto.

Usługa magazyn obejmuje między innymi:

 • tworzenie grup cenowych, rabatów,
 • zarządzanie magazynem online,
 • dostęp online do stanów magazynowych,
 • generowanie dokumentów (PZ, PW, RW, WZ, MM),
 • automatyczne przypomnienia o zbliżającej się dacie przydatności towarów,
 • zarządzanie produkcją.

Korzystając z modułu magazyn możesz mieć więcej niż jeden magazyn, główny i pomocnicze. Poza tym co ważne w przypadku sprzedaży internetowej, to integracja wFirma z różnymi dostawcami sklepów internetowych. Natomiast dzięki temu, że system jest zintegrowany z wieloma drukarkami fiskalnymi, otrzymujesz gotowy raport ze sprzedaży online.

Klienci i kontrahenci mają możliwość wykonania szybkiej płatności, za pomocą Blue Media. Co ważne nie są naliczane dodatkowe opłaty z tego tytułu.

Kadry, płace i ubezpieczenia

Małe firmy, zatrudniające pracowników nie muszą szukać innych programów, jeśli decydują się na wFirma. System ma również ten moduł. Jego koszt to 49 zł netto. Z fakturowaniem i księgowością miesięczny koszt to 98 zł netto. Gdy wybierzesz wszystkie 4 moduły, to miesięczne opłaty wyniosą 128 zł netto.

Moduł kadry, płace i ubezpieczenia w intuicyjny sposób prowadzi przez zawiłości związane z zatrudnianiem pracowników. W tym module znajdziesz wszystko, co wiąże się z tym obszarem. Począwszy od procesu rekrutacji (tworzenie ogłoszeń, zarządzanie CV), przez integrację z ZUS, po ewidencję czau pracy.

System umożliwia wykorzystanie gotowych wzorów umów różnego rodzaju, rozliczanie cudzoziemców i prowadzenie akt osobowych w formie elektronicznej.

 
Przejdź do wFirma.pl ▶

Przetestuj 30 dni bez opłat

wFirma oferuje liczne funkcje, które z pewnością przypadną do gustu przedsiębiorcom lubiącym nowoczesne rozwiązania technologiczne. Obecnie z usług systemu korzysta już ponad 100 tys. firm. System możesz przetestować bez żadnych opłat przez 30 dni.

Wystarczy zarejestrować konto, podając na początek mail i nip firmy oraz ustalając hasło. Możesz skorzystać również z logowania przez Google.

Zalety i wady księgowości online wFirma

Zalety oferty:

 • prosty, intuicyjny system,
 • dla początkujących i dla wymagających przedsiębiorców,
 • niski koszt,
 • nielimitowany OCR,
 • wysyłka deklaracji do urzędów bez posiadania podpisu kwalifikowanego,
 • wsparcie ekspertów,
 • integracja z KSeF,
 • kilka modułów do wyboru- wybierasz i płacisz za to, czego faktycznie potrzebujesz,
 • integracje z Allegro, z dostawcami sklepów internetowych, z e-płatnościami, z bankami, z drukarkami fiskalnymi.

Poza tym wFirma oferuje również kredytowanie faktur (faktoring) oraz windykację. Minusem oferty jest brak aplikacji. Przedsiębiorcy, którzy korzystają ze smartfona, by po części zająć się księgowością z jego użyciem, mogą czuć się rozczarowani. Poza tym  trudno jest doszukać się innych wad, bo system jest bardzo funkcjonalny, innowacyjny, szybki i co ważne tani!

 
Przejdź do wFirma.pl ▶

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.