Faktura.pl

Twórcy księgowości online Faktura.pl mają ponad 20 lat doświadczenia. Początki ich działalności sięgają 1999 roku. Stworzyli wtedy program do wystawiania faktur online. Tak, dokładnie - podjęli trudne wyzwanie, oferując tego typu narzędzie przedsiębiorcom, kiedy Internet był dobrem luksusowym. Jak się okazuje po latach, opłacało się.

Dziś to jeden z najpopularniejszych programów do wystawiania faktur. Niedawno swoją ofertę rozszerzyli o księgowość online. Proponują proste, intuicyjne narzędzie do samodzielnego prowadzenia księgowości.

Faktura.pl oferuje kilka abonamentów do wyboru. Przed podjęciem decyzji możesz przetestować funkcjonalność księgowości przez 90 dni bez żadnych kosztów i zobowiązań. Poniżej sprawdzisz szczegóły oferty i wszystko, co musisz wiedzieć o księgowości online od Faktura.pl.

Księgowość online Faktura.pl w skrócie

W programie Faktura.pl wystawiono już ponad 50 mln faktur. Obecnie zarejestrowanych jest ponad 100 tys. użytkowników. Program tworzą przedsiębiorcy, którzy doskonale znają problemy osób prowadzących działalność. Wiedzą, jak ważna jest poukładana i bezproblemowa księgowość, łatwe wystawianie faktur, dodawanie dokumentów kosztowych, wyliczanie podatków i składek do ZUS-u.

Najważniejsze informacje o Faktura.pl:

  • program dla mikrofirm, dla większych firm i specjalna oferta dla handlu,
  • w pełni zastępuje księgową,
  • wsparcie ekspertów, księgowych,
  • automatyczne wyliczenie podatków i ZUS-u,
  • wystawienie faktury trwa mniej, niż pół minuty,
  • deklaracje do ZUS i MF jednym kliknięciem.

Rozliczanie działalności z Faktura.pl to gwarancja, że deklaracje są wypełnione prawidłowo, a składki wyliczone dobrze. Z wyliczeń podanych na Faktura.pl wynika, że możesz zaoszczędzić 2400 zł zamieniając tradycyjną księgową na wirtualną. Jak to obliczyli? Średnia kwota, jaką płacą osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą za księgowość, to 250 zł za miesiąc. Natomiast opłaty wynikające z korzystania z Faktura.pl są znacznie niższe. Za 39,99 zł miesięcznie otrzymujemy dostęp do programu Faktura.pl, który spełnia te same funkcje co ponad 6 krotnie droższa usługa.

 
Przejdź do Faktura.pl ▶

Przegląd pakietów i cen

Faktura.pl oferuje trzy abonamenty do wyboru. Oferta jest skrojona w taki sposób, że każdy przedsiębiorca znajdzie optymalne rozwiązanie. Unikalnym elementem ich oferty jest pakiet skierowany do właścicieli sklepów i sprzedawców.

Księgowość Basic - od 39,99 zł netto/miesiąc

Pakiet skierowany jest do mikrofirm. Do rozliczania działalności na skali podatkowej, podatku liniowym i na ryczałcie. Program wyliczy VAT i ZUS. Księgowość online obejmuje wystawianie faktur, dodawanie dokumentów kosztowych, wyliczenie podatków, raporty księgowe. I co ważne przypomina o zbliżających się płatnościach!

W tym pakiecie wystawisz różne faktury sprzedaży, między innymi z VAT, bez VAT, marża, proforma, dla kontrahentów zagranicznych (UE i poza UE). Co ważne, nie są one limitowane i możesz spersonalizować faktury, dodając przykładowo logo. Kolejna funkcja to opcja stworzenia bazy produktów i usług.

Program wysyła deklaracje do urzędów, rozliczy roczny PIT, a wszystkie dokumenty przechowuje w wirtualnym segregatorze, co gwarantuje łatwy i szybki dostęp do dokumentów, które są potrzebne. Przy przelewach do 3500 zł możesz ułatwić kontrahentowi płatność przez przekierowanie go do bramki do płatności natychmiastowej.

Wygodne są również usługi dodatkowe w ramach tego pakietu, jak windykacja i finansowanie faktur. Ta druga z usług już od 2% za 30 dni.

Księgowość Optimum - od 44,99 zł netto/miesiąc

Faktura.pl określa ten program jako niezbędnik firmy. Faktycznie jest to bardzo rozbudowane narzędzie do księgowości. Pakiet Optimum obejmuje wszystkie funkcje z poprzedniego pakietu.

W tym pakiecie udzielisz dostępu pracownikom, współwłaścicielom, księgowej w firmie. Liczba użytkowników nie jest limitowana. Natomiast wirtualny segregator jest o 100% większy niż w poprzednim pakiecie.

Z pakietem Optimum korzystasz z OCR. To funkcja automatycznego odczytu dokumentów. Zmienia zdjęcie np. papierowego dokumentu w dokument elektroniczny lub samodzielnie odczytuje informacje zawarte w dokumencie PDF. Pakiet OCR obejmuje 20 sztuk dokumentów w każdym miesiącu. Kolejna korzyść to nielimitowana liczba pieczęci prewencyjnej na fakturach. Program jest korzystnym rozwiązaniem dla większych firm. Ułatwia zarządzanie finansami firmy, nawet jeśli masz księgową w firmie.

Księgowość Premium - od 54,99 zł netto/miesiąc

Pakiet jest dedykowany dla handlu. Zawiera wszystkie funkcje z powyższego pakietu i dodatkowe bogate rozszerzenie, dzięki któremu prowadzenie sklepu online czy sprzedaż przez platformy aukcyjne jest wygodna. Szczególnie przez Allegro.

Faktura.pl umożliwia szybką i łatwą integrację z Allegro. Korzystając z tego pakietu, faktury do towarów sprzedawanych na Allegro wystawiasz automatycznie. Również automatycznie dodają się rabaty i wszystkie produkty złożone na jednym zamówieniu. Faktury są wysyłane mailem do kontrahentów, co też dzieje się automatycznie.

Faktura.pl w tym pakiecie, czego nie ma w poprzednich, udostępnia moduł magazyn, a w nim dokumenty magazynowe: WZ, PW, RW, MM. Twórcy programu do księgowości online Faktura.pl lubią dawać usługi nielimitowane. W przypadku magazynów jest tak samo.

W ramach modułu magazyn masz dostęp do raportów magazynowych i co ważne, zrobisz z nim inwentaryzację.

Pakiet testowy- 90 dni bez opłat i bez zobowiązań

Dobrą opcją przed podjęciem decyzji o wykupieniu abonamentu jest przetestowanie księgowości online Faktura.pl. Darmowy pakiet nie pociąga za sobą żadnych kosztów i zobowiązań. Skorzystaj z tej opcji po wejściu w zakładkę cennik. Poniżej ceny każdego pakietu kliknij w ikonę testuj za darmo. Na początek do utworzenia konta wystarczy mail. Nie trzeba nic instalować.

 
Przejdź do Faktura.pl ▶

Czym jest Strefa Korzyści?

Od razu warto dodać, że nawet jeśli otworzysz tylko darmowe konto do testowania, to już możesz z niej korzystać. Faktura.pl specjalnie dla swoich użytkowników wynegocjowała najlepsze stawki u swoich partnerów. Z pewnością będą nimi zainteresowani przedsiębiorcy z różnych branż.

W Strefie Korzyści znajdziesz tańsze usługi i produkty. Wśród partnerów są: UPC (tani Internet dla firm), DPD (obsługa wysyłek dla małych i większych przedsiębiorców), Office365, TeamViewer. Oferta jest szersza i możesz do niej zajrzeć już teraz. Natomiast szczegóły dostępne są rzecz jasna tylko dla zalogowanych użytkowników Faktura.pl.

Dzięki Strefie Korzyści zaoszczędzisz na wielu usługach i produktach. Jednym słowem, koszty prowadzenia działalności idą w dół.

Każdy ma asystenta księgowego

Jeśli będziesz mieć wątpliwości związane z rozliczeniami, to w Faktura.pl nie zostaniesz pozostawiony sam sobie. Każdy użytkownik programu ma przydzielonego osobistego asystenta księgowego. Możesz się z nim skontaktować, jeśli potrzebujesz wyjaśnienia jakiejś kwestii księgowej lub w razie jakichś wątpliwości.

Odpowiedzi i pomocy udzielają eksperci z dyplomem. To duże wsparcie szczególnie na początkowym etapie prowadzenia firmy.

Komu się opłaca?

Prościej chyba byłoby powiedzieć komu się nie opłaca. Faktura.pl to rozbudowany program do księgowości online. Intuicyjny w obsłudze, który za przedsiębiorcę robi praktycznie wszystko. Mało tego, wszystko odbywa się automatycznie.

Faktura.pl ma w ofercie również usługi dodatkowe, jak wsparcie przy rejestracji działalności. Prowadzą krok po kroku przez formalności. Pomagają w prawidłowym wypełnieniu dokumentów i elektronicznym złożeniu ich w urzędzie. To proste, szybkie i przede wszystkim bezpieczne stawianie pierwszych kroków we własnym biznesie.

Od 2023 roku obowiązkowe stanie się wystawianie faktur przez Krajowy System e-Faktur, co oznacza, że musisz być na to gotowy. Faktura.pl już jest, co ściąga z głowy kolejny problem mikroprzedsiębiorców i właścicieli większych biznesów. To proste! Generujesz fakturę przez program, ona jest wysyłana na platformę ministerialną, a stamtąd trafia do kontrahenta. Chyba nie może być prostszego przejścia na nowy rodzaj faktur. To również pewność, że faktura spełnia standardy określone przepisami.

Czy są jakieś minusy księgowości online z Faktura.pl? Trudno się ich doszukać, ale być może to brak aplikacji mobilnej.  W przypadku większych firm przydałby się jeszcze moduł kadry i płace.

Jedno jest pewne, Faktura.pl to konkretne, rozbudowane narzędzie do samodzielnej księgowości online, jak i świetne rozwiązanie do kontroli finansów, przy udostępnianiu programu pracownikom.

 
Przejdź do Faktura.pl ▶

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.