Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Kontrahenci nie płacą na czas? Rozwiązaniem elastyczny eFaktor- sprawdź co oferują małym przedsiębiorcom?

Cykliczne badanie „Skaner MŚP” pokazuje, że mali przedsiębiorcy (37%) borykają się z zatorami płatniczymi. Co jest efektem najpierw kryzysu związanego z pandemią, a od roku wojny. Na największe opóźnienia w płatnościach skarżą się przedsiębiorcy pracujący w handlu, przemyśle, transporcie i budownictwie.

Dla małego przedsiębiorcy kilkumiesięczne opóźnienia płatnicze mogą oznaczać koniec działalności bądź realny problem z zachowaniem płynności. Opcją jest faktoring. Najlepiej taki, który jest dostosowany do potrzeb firmy, elastyczny w swej konstrukcji i z przejrzystymi zasadami naliczania prowizji. W te warunki wpisuje się eFaktor. Nie jest to faktoring tylko dla dużych, bo również dla małych! Co konkretnie oferują? Ile za to zapłacisz? Co zyskasz?

eFaktor otwarty na każdego przedsiębiorcę

Za eFaktor stoją ludzie z wieloletnim doświadczeniem, którzy doskonale wiedzą, jak ważna jest płynność finansowa i jak często zdarzają się zatory. Nie eliminują młodych przedsiębiorców! W końcu najwięcej firm upada w pierwszym roku działalności. Usługi eFaktor skierowane są do wszystkich, bez względu na staż.

Wiele firm wymaga minimalnego obrotu, by móc skorzystać z ich usług. Natomiast w eFaktor nie ma takiego wymogu. Dlatego nawet najmniejsi przedsiębiorcy, którzy nie zarabiają spektakularnych kwot, mogą korzystać z ich usług.

Trzecim ważnym elementem oferty faktoringu są wykluczenia dla części branż stosowane przez wiele firm oferujących tego typu usługi. Finansowanie faktur z tych branż wiąże się z podwyższonym ryzykiem. Jak jest w eFaktor? Nie wykluczają żadnej branży. Mają również ofertę dla działalności nietuzinkowych!

Elastyczna oferta – faktoring pod każdą postacią

eFaktor to duży gracz na rynku faktoringu w Polsce. Oferują finansowanie do 15 mln zł. Jednak skupiając się na MŚP, to mają specjalną ofertę dla tego sektora – przedstawiciele firmy udzielili mi odpowiedzi, że często dostosowują rozwiązania pod konkretną branżę i jej specyfikę, dlatego są w stanie obsługiwać zarówno startupy jak i firmy oferujące niestandardowe usługi i produkty.

Przeglądając stronę eFaktor, nie sposób nie zauważyć, że mają szeroką ofertę i faktycznie nie ma problemu z dopasowanie finansowania dla swojej firmy. Oferują faktoring:

  • klasyczny (pełny i niepełny),
  • odwrotny,
  • z terminalem,
  • cichy,
  • eksportowy.

Faktoring bez zobowiązań – z eFaktor to realne

Jeśli nie lubisz zobowiązań bądź chcesz przetestować usługę, możesz skorzystać z pojedynczego finansowania faktury przez eFaktor. Omijasz dodatkowe koszty, typu abonament. Jedyną opłatą, przejrzyście określoną, jest prowizja. Pieniądze na koncie w ciągu doby.

Nie bój się marzyć i planować, z usługą eFaktor realnie zaplanujesz wydatki firmy, przedsięwzięcia i inwestycje. Masz pewność, że pieniądze będą na koncie, bez względu na to, jak szybko fakturę opłaci kontrahent.

Co wyróżnia eFaktor?

Oferta eFaktor wyróżnia się pod wieloma względami. Część z nich została już wymieniona, jak choćby brak wymaganego minimalnego obrotu, czy niewykluczanie branż obarczonych ryzykiem. Jednak to nie wszystko. eFaktor ma w ofercie faktoring bez wymogu faktury. Oferują również możliwość finansowania części obrotu, a nawet części faktury. Możesz zdecydować się na finansowanie faktur wyłącznie od jednego kontrahenta. Co jest świetną opcją, jeśli masz kontrahenta, który często ma problem z dotrzymaniem terminów.

eFaktor wyróżnia też szybkość podejmowania decyzji i działania. Sfinansowanie faktury to kwestia kilku godzin bądź maksymalnie kilku dni. Dla porównania, w banku formalności mogą trwać nawet 2 miesiące, a u innych faktorów od tygodnia do dwóch tygodni.

Partnerskie podejście, przejrzyste zasady

eFaktor stawia na proste zasady, zarówno jeśli chodzi o formalności jak i opłaty. By skorzystać z finansowania, wystarczą tylko dwa dokumenty. Są to: wyciągi bankowe i pliki JPK w formacie .xml z ostatnich 6 miesięcy. Natomiast jeśli chodzi o koszty, to stosują najprostszy sposób, stałą prowizję.

Każdy klient otoczony jest wsparciem indywidualnego opiekuna. Posiadają też rozbudowaną bazę doradców mobilnych, dlatego możesz umówić się na spotkanie. Dla eFaktor ważna jest również obsługa posprzedażowa.
Podsumowując, można ich porównać do straży pożarnej, która szybko przybywa na miejsce i gasi pożar. Jeśli klient ma problemy, najczęściej decyzja o finansowaniu zapada jeszcze tego samego dnia. Z pewnością z takim partnerem można poczuć się pewniej w niepewnych czasach.

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.