fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Większość przedsiębiorców nadal bez urlopu

Prowadzenie własnej firmy czasami angażuje nas do tego stopnia, że nie pozwalamy sobie na przerwy w pracy, które się nam należą. Badania wskazują, że problem ten dotyczy co czwartego przedsiębiorcy.

 

Wakacje dla przedsiębiorcówZ najnowszej ankiety, przeprowadzonej przez Idea Bank wśród swoich klientów, wynika że 27% przedsiębiorców w ogóle nie korzysta z urlopu. Oznacza to, że w żaden sposób w ciągu roku nie organizują sobie wypoczynku trwającego dłużej niż weekend. Z drugiej strony aż 23% ankietowanych zawiesza działaność na czas zaplanowanego wypoczynku.

Ciekawą grupę stanowi z kolei 28% badanych przedsiębiorców, którzy korzystają z wakacji w ciągu roku, lecz w ich trakcie nadal sprawują opiekę nad swoją działalnością. Jest to możliwe w głównej mierze dzięki nowym technologiom, które pozwalają na „obecność” w pracy również w trakcie urlopu. Dla wielu osób nie brzmi to jak dobry pomysł – dla nich urlop polega na odcięciu się od pracy. W praktyce jednak ta grupa przedsiębiorców korzysta z wypoczynku, a do tego jest spokojna, że z firmą nie dzieje się nic złego.

 

Częściej, krócej, dalej

Jeśli chodzi o czas i częstotliwość urlopów, to wśród przedsiębiorców można zauważyć tendencję do dzielenia wypoczunku na kilka krótszych okresów. Do rzadkości należy wypoczynek dłuższy niż tydzień, ale niektórzy przedsiębiorcy pozwalają sobie na niego kilka razy w roku. Co ciekawe, przedsiębiorcy nie wypoczywają w domach – takie miejsce spędzania urlopu wybiera zaledwie 4% wśród ankietowanych. 

Wyraźną tendencją jest również wypoczynek poza sezonem wakacyjnym. Wśród popularnych miesięcy są maj i czerwiec, a także wrzesień, a nawet październik. Przyczyną może być zmożona aktywność zawodowa w wielu branżach właśnie w trakcie wakacji. Poza tym przedsiębiorcy starają się korzystać z korzystniejszych ofert poza sezonem.

 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.