fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Przedsiębiorcy w Polsce rzadko jeżdżą na wakacje

Według badań prawie jedna czwarta właścicieli firm wcale nie jeździ na urlop, a 46 procent przedsiębiorców zarządza sprawami przedsiębiorstwa będąc na wakacjach. Dzięki nowym technologiom przedsiębiorcy mogą zarządzać firmą nawet na zagranicznym urlopie.

Tylko 10 procent właścicieli działalności gospodarczej wyjeżdża na urlop i powierza obowiązki komuś innemu, a 20 procent zamyka firmę na czas wyjazdu na wakacje.

Pracoholicy

Niepokojące dane sugerują, że wielu polskich przedsiębiorców pracuje praktycznie cały rok, bez dłuższego urlopu. Ci zaś, którzy już zdecydują się na wyjazd, dalej zarządzają firmą zdalnie poprzez nowe technologie, więc nie wypoczywają w pełni. Zwiększył się odsetek osób prowadzących działalność gospodarczą, które pracują zdalnie na urlopie. W najnowszym badaniu pracę zdalną na wakacjach deklarowało 46 procent badanych, a w 2015 roku – 28 procent ankietowanych. Jeśli chodzi o przedsiębiorców, którzy decydują się na urlop, to 32 procent bierze go raz w roku, a 29 procent – dwa razy w roku. Tylko 15 procent deklaruje wzięcie urlopu od pracy trzy razy w roku, choć i tak jest to o 4 procent więcej niż w roku 2015. Prawie połowa badanych – 47 procent – wyjeżdża na raptem tygodniowy urlop lub krótszy. W badaniu przeprowadzonym przez Tax Care wzięło udział 300 przedsiębiorców.

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.