fbpx

Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Ergonomiczne fotele biurowe – podstawa zdrowej pracy przy biurku

Praca w pozycji siedzącej jest obciążająca dla kręgosłupa. Aby zmniejszyć to ryzyko, należy dobrać odpowiedni fotel biurowy. Na co warto zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Wiele osób pracujących przy biurku narzeka na bolące plecy. Nieodpowiednia pozycja przyczynia się do nadmiernego obciążenia kręgosłupa, a tym samym może wywoływać jego bóle, a nawet prowadzić do innych, często poważniejszych schorzeń.

To wszystko wynik złej ergonomii pracy, czyli niewłaściwego wyposażenia, w tym także siedziska. Podstawą w stworzeniu ergonomicznego stanowiska pracy są odpowiednie fotele biurowe. Podpowiadamy, co sprawdzi się wtedy najlepiej!

Dlaczego warto wybrać ergonomiczny fotel biurowy?

Nie wszystkie fotele biurowe, które znajdziemy w sprzedaży, mogą być nazwane ergonomicznymi. Aby fotel mógł być określony ergonomicznym, musi spełnić określone warunki, czyli pozwolić użytkownikowi na pracę w optymalnych dla niego warunkach.

Praca na niewygodnym fotelu może prowadzić nie tylko do bólów pleców, ale również mięśni, stawów, może zmniejszać efektywność pracy i zwiększać częstotliwość zwolnień lekarskich u pracowników. Dodatkowo, pracujący w pozycji siedzącej często narzekają na drętwienie oraz bóle palców, co może być objawem zespołu cieśni nadgarstka.

Przy poszukiwaniu odpowiedniego modelu warto zatem zwrócić szczególną uwagę na jego konstrukcję – to ona wpływa na jego ergonomię i tym samym na komfort oraz bezpieczeństwo pracy przy biurku.

Charakterystyczne cechy ergonomicznego fotela biurowego:

  • wyprofilowane oparcie odpowiadające budowie kręgosłupa – z wcięciem w części lędźwiowej
  • właściwa głębokość siedziska dopasowana do sylwetki użytkownika – w niektórych modelach foteli istnieje możliwość regulacji głębokości siedziska
  • możliwość ustawienia siedziska na optymalnej wysokości, aby stopy dotykały płasko podłoża
  • podłokietniki z regulacją, które ograniczają występowanie bólu rąk
  • podstawa krzesła z pięcioma punktami dla maksymalnej stabilności

Dodatkowym plusem będzie możliwość odchylenia oparcia do tyłu w trakcie siedzenia – to tak zwana funkcja tilt czy aktywnego siedzenia. Dzięki niej można rozprostować plecy i dzięki temu zmniejszyć ryzyko wystąpienia dolegliwości bólowych.

Gdzie można kupić ergonomiczny fotel biurowy?

Aktualnie ergonomiczne fotele biurowe można zakupić w wielu sklepach – zarówno stacjonarnie, jak również przez internet.

W związku z tym, że każda osoba posiada inną sylwetkę, dobry fotel biurowy powinien być dopasowany indywidualnie. Właśnie dlatego fotele biurowe najczęściej kupujemy stacjonarnie – możemy wtedy przetestować różne modele przed zakupieniem tego najlepszego.

Nie oznacza to jednak, że dobrego mebla nie kupimy on-line – warto wówczas zapoznać się z wymiarami konkretnego modelu i sprawdzić procedurę zwrotów w danym sklepie internetowym. Jeżeli okaże się, że fotel jednak nie odpowiada naszym wymaganiom, będziemy mogli skorzystać z prawa do zwrotu i odzyskać pieniądze albo wymienić go na inny model.

CentrumKrzesel.pl – najlepsze krzesła biurowe on-line

Szeroką gamę wysokiej jakości modeli foteli oraz krzeseł biurowych prezentuje sklep internetowy dostępny pod adresem CentrumKrzesel.pl. Sklep ten działa już od 15 lat, oferując swoim klientom pełna gamę siedzisk do pracy oraz do domu.

Wybierając fotele biurowe w sklepie CentrumKrzesel.pl, nie musisz ponosić kosztów wysyłki oraz zwrotu – firma zapewnia darmowy transport.

Podsumowując, wybór ergonomicznego fotela biurowego powinien mieć duże znaczenie dla każdej osoby pracującej przy biurku w pozycji siedzącej. Dobry fotel to większy komfort pracy na co dzień, a także mniejsze ryzyko pojawienia się dolegliwości bólowych. To przyszłościowa inwestycja w swoje zdrowie!

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.