Własna firma?

Wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak założyć firmę „krok po kroku”

Kredyt hipoteczny dla przedsiębiorcy

Rozważasz możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego? Sprawdź jakie przesłanki powinien spełnić przedsiębiorca, aby otrzymać pozytywną odpowiedź banku.

Kredyt hipoteczny to oczywiście nic innego, jak tylko zobowiązanie natury finansowej. Na jaki cel można zaciągnąć taki kredyt? Przeznaczeniem wspomnianego produktu finansowego może być zakup mieszkania, ziemi bądź tez budowa własnego domu. Jak więc łatwo się domyśleć mowa tu o stosunkowo wysokich kwotach. W związku z powyższym banki niezwykle skrupulatnie podchodzą do kwestii weryfikacji zdolności finansowych osób ubiegających się o przyznanie kredytu hipotecznego. Rzecz jasna największe szanse na otrzymanie pozytywnej odpowiedzi mają osoby posiadające umowę o pracę na czas nieokreślony, stosunkowo wysoką pensję miesięczną, wkład własny. A jak sytuacja przedstawia się w przypadku ludzi prowadzących własne przedsiębiorstwo?

Zdolność kredytowa przedsiębiorcy

Do wyliczenia zdolności kredytowej przedsiębiorcy konieczna jest analiza kondycji finansowej prowadzonego przez niego biznesu. Pod uwagę brane są więc między innymi dokumenty przedstawiające przepływ finansowy na linii firma – podmioty zewnętrzne. A to dopiero początek. Nie mniejsze znaczenie ma stabilność dochodu. W tym przypadku bank analizuje wysokość kwot wpływających na rachunek przedsiębiorcy każdego miesiąca. Im mniejsza wartość wahań pomiędzy poszczególnymi miesiącami, tym wyższe szanse na przyznanie kredytu hipotecznego.

Inne ważne przesłanki

Każdy z nas ceni sobie osoby, które dotrzymują danego słowa. W tym względzie banki nie są wyjątkiem. W związku z powyższym nierzadko kontrolują one czy potencjalny kredytobiorca nie zalega z płatnościami. W takim przypadku do wniosku o kredyt hipoteczny należy dołączyć dokumenty potwierdzające regularne wpłaty na składki ZUS oraz rozliczenia z Urzędem Skarbowym.

Spore znaczenie ma także okres prowadzenia działalności gospodarczej. Jak się bowiem okazuje, niektóre banki wymagają, aby takowy wynosił na przykład 3 miesiące. Zdarza się również, że wysokość możliwej do uzyskania przez nas kwoty także uzależniona jest od wspomnianego okresu działania firmy.

Przed podpisaniem dokumentów czyli kalkulator kredytów hipotecznych

Bardzo często uzyskanie pozytywnej odpowiedzi od jednego banku sprawia, że niemalże automatycznie zwalniamy się z konieczności poszukiwania lepszych, tańszych zobowiązań kredytowych. A to błąd, ponieważ brak analizy innych ofert bankowych może skutkować (i z reguły skutkuje!) koniecznością spłaty o wiele większych kwot pieniędzy. Czym wobec tego kierować się w trakcie wyboru kredytu hipotecznego? Niezwykle przydatnym narzędziem może okazać się kalkulator kredytów hipotecznych. Co to takiego?

Otóż kalkulator kredytów hipotecznych jest specjalnym programem analizującym kwestie istotne z punktu widzenia potencjalnego kredytobiorcy. Bierze on pod uwagę między innymi wysokość miesięcznej raty, okres spłaty zobowiązania finansowego, marżę, prowizję oraz oczywiście RRSO czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, a więc całkowity koszt kredytu hipotecznego. Z którego – konkretnie – kalkulatora kredytów hipotecznych korzystać? Jeśli szukasz godnego polecenia narzędzia, to wiarygodny kalkulator kredytów hipotecznych jest w serwisie totalmoney.

News, czyli aktualności ze świata małego biznesu:

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.