Rankingi TOP3

Z czyich usług warto skorzystać

Nie musisz posiadać wiedzy technicznej, nie musisz mieć wiedzy informatycznej, nie musisz mieć domeny i martwić się o kwestie związane z prawem (RODO, polityka prywatności). Dzięki platformom Saas sprzedaż internetową może uruchomić każdy. Przy tym otrzymuje szereg profitów, jak choćby wsparcie techniczne przez cały okres korzystania z usług. Model Saas ma bardzo dużo zalet, ściąga z przedsiębiorcy szereg obowiązków. Wybór wśród platform, które oferują kompleksową obsługę od otwarcia przez ciągłe wsparcie sklepu internetowego, jest duży. Jak wybrać, by nie żałować?

Strona internetowa w kilka minut - takim hasłem kuszą platformy oferujące narzędzia do tworzenia stron internetowych. Faktycznie jest to możliwe, ale z realnego punktu widzenia każdemu przedsiębiorcy, freelancerowi, blogerowi zależy na tym, by wizytówka firmy, blog czy inny rodzaj strony zatrzymały użytkownika na dłużej. Dlatego stworzenie strony, nawet w kreatorze, wymaga pewnego poukładania w głowie układu strony, zawartości, podstron. Pomysłu na to, nie tylko jak ma wyglądać, ale jakie ma spełniać funkcje, jaką nazwę domeny ustawić itd.

Faktury z długim terminem płatności są atrakcyjnym sposobem na przyciągnięcie klientów. Z drugiej strony, każda faktura wiąże się z podatkiem - który należy wpłacić w terminie do skarbówki. W przypadku firm zatrudniających pracowników, muszą oni dostać pensje. Poza tym z czegoś również należy zapłacić rachunki. W tym wszystkim wsparciem może być usługa firmy faktoringowej.

Dla wygody przedsiębiorcy oraz klientów, firma która chce zaistnieć w Internecie powinna posiadać własny serwer (konto hostingowe) z własną domeną internetową, czyli adresem, który dodaje prestiżu. Tylko płatne rozwiązania w tym zakresie są w stanie zapewnić szybkie i bezawaryjne działanie, brak reklam zarówno na stronie jak i w firmowej poczcie e-mail oraz pełną funkcjonalność umożliwiającą prowadzenie serwisu WWW o dowolnym charakterze.

iKonto w Alior Banku

iKonto może być dobrym rozwiązaniem dla małych przedsiębiorców, którzy szukają taniego konta. Kolejna grupa to przedsiębiorcy, którzy często płacą w innej walucie bądź wyjeżdżają za granicę. A także dla tych, którzy chcą związać się z bankiem oferującym wiele produktów kredytowych i inwestycyjnych. Niekoniecznie będzie to najlepszy wybór dla osób, które często wpłacają gotówkę do banku ze względu na opłaty.

Bank Pekao

Komu się opłaca? Możliwość otrzymania terminala na atrakcyjnych warunkach, dwa lata bez opłat za dzierżawę dla nowych przedsiębiorców to kusząca propozycja dla wszystkich, którzy zamierzają zarejestrować działalność. W nowej ofercie promocyjnej nie płacisz za prowadzenie rachunku bezterminowo i możesz mieć również księgowość za darmo w pakiecie self-service. Czeka też premia do 2000 zł. Poza tym, Konto Przekorzystne opłaca się wziąć pod uwagę, gdy obok złotówkowego rachunku, otworzysz jedno bądź więcej kont walutowych. Tanim rozwiązaniem jest karta wielowalutowa. A i Kantor Peko24 może przynieść kolejne oszczędności.

Bank Millennium

Bank Millenium lubi promocje, co widać po Koncie Mój Biznes. Jedna z promocji - konto firmowe z premią do 2700 zł potrwa do 28 września 2023 roku. Natomiast druga, Zyskaj z kontem dla Biznesu trwa (obecnie trzecia edycja), a bank poinformuje o jej zakończeniu najpóźniej do siedmiu dni przed tym terminem. W ramach tej drugiej promocji można zyskać bardzo dobre warunki cenowe. Zero opłat za konto przez 24 miesiące, w tym również 0 zł za rachunki walutowe. Co dla osób, które mają kilka takich rachunków oznacza realne, namacalne oszczędności.

Konto prezentuje się dobrze, ale czy rzeczywiście ma wszystko czego potrzebuje mały przedsiębiorca?

BIZnest w Nest Banku

Jest to na pewno rachunek firmowy na prostych zasadach. Gdzie 0 zł to rzeczywiście brak kosztów za prowadzenie. Sprawdzi się w małych działalnościach usługowo-handlowych. Pod warunkiem rozliczania się w złotówkach. Dużą zaletą karta Visa do rachunku bez opłat, można ją mieć i korzystać od czasu do czasu. Obecnie trwa promocja, dzięki której możesz zarobić 700 zł.

PKO Konto firmowe

PKO BP oferuje dwa rodzaje rachunków dla firm. Pierwszy z nich to po prostu Konto Firmowe, a drugi Konto Firmowe Premium. Rachunek podstawowy, pomocnicze, walutowe, karty debetowe mogą być za 0 zł. A warunki wcale nie są wygórowane, w zasadzie jest tylko jeden dla każdej z usług. Poza tym darmowe przelewy, w tym zagraniczne. I to wszystko w otoczeniu bogatej oferty produktów dodatkowych dla przedsiębiorców. Gdzie są haczyki?

Konto firmowe ING

Konto Direct dla Firmy z dużym pakietem usług dodatkowych - które po części są darmowe, jest korzystnym rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorców. Przede wszystkim, dla poszukujących prostych i darmowych rozwiązań dla firmy. Jednym z głównych czynników przeważających szalę na jego korzyść jest spełnienie warunku aktywnego klienta. Dzięki temu podstawowe usługi, z których każdy przedsiębiorca korzysta na co dzień, są darmowe.

Firmino

 

Firmino należy do Streamsoft, producenta systemów ERP dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Program do fakturowania, magazyn oraz księgowość działają w oparciu o model Saas, czyli wystarczy dostęp do internetu, by wystawiać faktury i rozliczać działalność. Choć oprogramowanie tego typu zazwyczaj pociąga za sobą koszty, to w tym przypadku za 0 zł bez ograniczeń czasowych, otrzymujemy prosty program do fakturowania - wszystkie dokumenty sprzedażowe.

inFakt

Samodzielna księgowość online od inFakt to propozycja dla małych firm. Z programu będziesz mógł korzystać przez stronę www i w aplikacji mobilnej. A przed ostateczną decyzją przetestujesz usługi, dzięki darmowej wersji, która różni się od płatnej limitami m.in. faktur. Mały przedsiębiorca może za 0 zł bezterminowo korzystać z programu do wystawiania faktur. Natomiast opłata za wersję bez limitów nie jest wygórowana. Program do Fakturowania skierowany jest do wszystkich rodzajów działalności. Natomiast program do samodzielnej księgowości wyłącznie do małych firm. Co otrzymujemy w jego ramach? Ile kosztuje?

wFirma

wFirma to jedna z ciekawszych propozycji księgowości online na rynku. Oferta skierowana jest między innymi do mikro i małych przedsiębiorców. W ofercie mają fakturowanie, księgowość, kadry i płace oraz magazyn. To w bardzo dużym skrócie, bo każde z oferowanych rozwiązań imponuje pod względem funkcjonalności. wFirma bazuje na sztucznej inteligencji, a każdy przedsiębiorca, który korzysta z ich usług może liczyć na wsparcie ekspertów.

ING Księgowość

ING oferuje samodzielną księgowość online wraz z aplikacją. To propozycja dla małych przedsiębiorców, którzy dzięki usłudze mogą rozliczać działalność bez wsparcia biura rachunkowego. Spokojnie poradzą sobie osoby, które stawiają pierwsze kroki w biznesie.

W ubiegłym roku, dokładnie 21 czerwca 2020 roku, w Dzień Przedsiębiorcy, ING otworzyło się na klientów bez rachunku w ich banku.

Szybka Faktura

SzybkaFaktura.pl to propozycja samodzielnej księgowości przez internet dla JDG oraz małych firm, rozliczających się na podstawie Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów. Dlaczego warto wziąć ich pod uwagę? Rozbudowane moduły, prosta obsługa, funkcjonalność, wsparcie konsultantów - to kilka argumentów. A jakie miesięczne koszty generuje księgowość online z Szybka Faktura?

Faktura XL

Darmowa wersja do programu faktur dla małych przedsiębiorców, support 24/7, integracja z Przelewy24 i PayU, faktury wielojęzyczne - to tylko kilka mocnych stron aplikacji Faktura XL. Na głównej stronie widnieje informacja, że przeznaczona jest dla małych i średnich firm. Natomiast na czacie otrzymujemy odpowiedź, że aplikacja jest dla wszystkich, nie ma żadnych ograniczeń. Faktura XL na pierwszy rzut oka wygląda naprawdę dobrze, również pod względem kosztów. W porównaniu z konkurencją, jest to jedna z najtańszych księgowości online na rynku.

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.