Santander stawia na pełną obsługę internetową najmniejszych przedsiębiorców, dzięki czemu faktycznie mogą skupić się na tym co ważne, czyli pracy. Konto Godne Polecenia w promocji założysz online, w zasadzie w przypadku tego konta to główna droga.

W Santander dużą część oferty stanowią e-usługi, których jest cały wachlarz. Raczej żaden mały przedsiębiorca nie będzie narzekał na ofertę dla JDG. Śmiało można powiedzieć, że w ofercie tego banku jest wszystko, czego potrzebuje mikroprzedsiębiorca. Jest leasing, jest windykacja, są pożyczki różnego rodzaju, a dopełnieniem jest aplikacja mobilna.

Obecnie Konto Firmowe Godne Polecenia w promocji to jedna z najatrakcyjniejszych propozycji wśród kont firmowych dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Warunki oferty nie są ograniczone czasowo. Przedsiębiorca wszystkie podstawowe usługi, jak prowadzenie rachunku, przelewy eliksir w PLN (również do ZUS i US) oraz 10 przelewów natychmiastowych w ciągu miesiąca ma za darmo. Nie musi się martwić, że za kilka bądź kilkanaście miesięcy wskoczy w standardowy cennik- co jest bardzo dużą zaletą oferty!

Przy wyrażeniu i utrzymaniu zgód marketingowych można wypłacać gotówkę z bankomatów w Polsce i na świecie bez kosztów. Pod takim warunkiem bezpłatne jest również użytkowanie karty debetowej.

Warto wziąć je pod uwagę, jeśli szukasz darmowego konta firmowego, pamiętając, że czas na jego założenie upływa z końcem marca 2024 roku.

Do kogo skierowana jest promocja?

Z oferty mogą skorzystać osoby fizyczne, prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Do otwarcia rachunku potrzebny jest dokument tożsamości, REGON bądź NIP.

Za co przedsiębiorcy nie płacą z Kontem Godnym Polecenia?

W skrócie:

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta,
 • 0 zł za internetowe przelewy krajowe,
 • 0 zł za 10 pierwszych w miesiącu przelewów natychmiastowych,
 • 0 zł za przelewy w formie polecenia wypłaty w EUR,
 • 0 zł za realizację poleceń zapłaty i zleceń stałych,
 • 0 zł za przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego.

Dodatkowo, po wyrażeniu zgód marketingowych za 0 zł:

 • karta debetowa,
 • wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie.

Premia do 2400 zł - jakie warunki?

Posiadacze rachunków na warunkach promocyjnych mogą otrzymać premię i bonusy.

 • Zwrot do 3% transakcji bezgotówkowych, maksymalnie miesięcznie do 200 zł, przez sześć miesięcy. Premia może wynieść 1200 zł. Warunkiem otrzymania zwrotu jest przelew do ZUS do 20. dnia każdego miesiąca, następującego po miesiącu, w którym wykonasz transakcje bezgotówkowe. Konieczne wyrażenie zgód marketingowych.
 • Premia 300 zł za wzięcie kredytu w ciągu 6 miesięcy od otwarcia rachunku w ramach promocji. Warunkiem wypłaty jest utrzymanie umowy w momencie wypłaty premii. Konieczne jest wyrażenie zgód marketingowych oraz miesięczne przelewy do ZUS do miesiąca następującego po miesiącu, w którym zawarta zostanie umowa o kredyt.
 • 300 zł za podpisanie umowy o leasing bądź pożyczkę leasingową (na kwotę min. 10 tys. zł) do 6 miesięcy od otwarcia rachunku. Warunkiem otrzymania premii jest wykonanie przelewów do ZUS na kwotę minimum 200 zł przynajmniej do miesiąca następującego po miesiącu, w którym podpisano umowę o leasing. Ostatnim warunkiem jest akceptacja zgód marketingowych.
 • 300 zł za podpisanie umowy o terminal płatniczy w ciągu 6 miesięcy od podpisania umowy o rachunek. Warunkiem wypłaty premii jest wykazanie obrotu na terminalu w kwocie 1000 zł przynajmniej w ciągu jednego miesiąca (czas na to pół roku). Należy również wykonywać przelewy do ZUS przynajmniej do miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostanie spełniony warunek obrotu. Konieczne wyrażenie zgód marketingowych.
 • 300 zł za korzystanie z usług eKsięgowości - możliwość wyboru dowolnego pakietu. Warunkiem wypłaty premii są przelewy do ZUS do miesiąca następującego po miesiącu, w którym uruchomiona została usługa. eKsięgowość należy połączyć z kontem Godnym Polecenia, a usługę należy utrzymać przynajmniej do czasu wypłaty premii.

Zakładając Konto Godne Polecenia w promocji można otrzymać nawet 2400 zł.

 
Przejdź na stronę banku ▶
 

Mobilny portfel

Wraz z kontem klient otrzymuje dostęp do Santander Mobile, aplikacji, którą wystarczy ściągnąć z AppStore bądź Google Play. A opcji płatności mobilnych jest naprawdę dużo:

 • Blikiem,
 • Google Pay, Apple Pay,
 • płatność zegarkiem- Garmin Pay, Fitbit Pay.

Kolejna propozycja to cyfrowy portfel Masterpass, który mieści 10 kart płatniczych i wygodnie płacisz w sklepach internetowych akceptujących Masterpass. Dla klientów prowadzących jednoosobową działalność, korzystnym rozwiązaniem jest Santander Open. W aplikacji dodasz konta z innych banków, co zdecydowanie ułatwia kontrolę.

Mini Firma - zarządzenie finansami firmy w bankowości elektronicznej

Jedynym ograniczeniem dla mikroprzedsiębiorców, co do możliwości korzystania z Mini Firmy, jest dzienny limit transakcji. Kwota ta nie może przekroczyć 1 mln zł. Jakie korzyści niesie Mini Firma?

 • eKsięgowość dla jednoosobowych działalności.
 • Dostęp 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu do finansów firmy.
 • Przelewy24.
 • Produkty na klik.
 • Alerty24 - sygnały o czynnościach podejmowanych na koncie.
 • Możliwość otwarcia lokaty.
 • Kantor.
 • Indywidualne warunki.
 • Doradcy dostępni przez internet.

Jedynym ograniczeniem dla mikroprzedsiębiorców, co do możliwości korzystania z Mini Firmy, jest dzienny limit transakcji. Kwota ta nie może przekroczyć 1 mln zł.

 
Przejdź na stronę banku ▶
 

Księgowość online - Santander i inFakt połączyły siły

Jeśli już samodzielnie rozliczasz działalność korzystając z inFakt, to możesz zintegrować konto z nowym rachunkiem firmowym otwartym w banku Santander. Po zalogowaniu do Mini Firma, wystarczy wybrać zakładkę eKsięgowość, by je połączyć. Podobnie tworzy się konto w inFakt, gdy jeszcze nie korzystasz z ich usług. Pierwszym krokiem jest podpisanie umowy o otwarcie rachunku, a później uruchomienie dostępu do Mini Firmy i wejście w eKsięgowość.

inFakt oferuje rozbudowane narzędzia do samodzielnego rozliczania działalności gospodarczej. Jest też opcja zlecenia prowadzenia księgowości. Ogólnie do wyboru są trzy pakiety (podane ceny netto):

Plan Podstawowy od 5 zł za miesiąc. Umożliwia wystawianie faktur i dodawanie kosztów, a także prowadzenie księgowości i wysyłkę deklaracji oraz JPK.

Plan Optymalny od 15 zł za miesiąc. Obejmuje to, co w poprzednim pakiecie oraz możliwość płatności podatków, kosztów, ZUS wprost z aplikacji. Poza tym dostęp do salda bankowego z inFaktu i szybkie płatności na Twoich fakturach.

Plan Premium od 25 zł netto miesięcznie. Obejmuje to, co znajduje się w poprzednich pakietach i automatyczne oznaczanie faktur, podatków, kosztów jako zapłacone, automatyczne rozczytywanie faktur i wsparcie księgowego.

Faktury wystawisz korzystając z aplikacji mobilnej, wszystkie dokumenty masz w jednym miejscu. A dodatkową zaletą jest połączenie rachunku z księgowością, dzięki czemu łatwiej i szybciej prowadzi się księgowość i kontroluje płatności.

Dodatkowe usługi w ramach konta firmowego

 • Terminal w telefonie, do 24 miesięcy bez abonamentu.
 • Wymiana walut przez aplikację mobilną.
 • Leasing, najem, pożyczka na auto, a nawet platforma internetowa z ofertami samochodów.

Obecnie Santander pomaga w otrzymaniu wsparcia finansowego na panele fotowoltaiczne.

 
Przejdź na stronę banku ▶
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.