Bank Millenium lubi promocje, co widać po Koncie Mój Biznes. Jedna z promocji - konto firmowe z premią do 2700 zł potrwa do 28 września 2023 roku. Natomiast druga, Zyskaj z kontem dla Biznesu trwa (obecnie trzecia edycja), a bank poinformuje o jej zakończeniu najpóźniej do siedmiu dni przed tym terminem. W ramach tej drugiej promocji można zyskać bardzo dobre warunki cenowe. Zero opłat za konto przez 24 miesiące, w tym również 0 zł za rachunki walutowe. Co dla osób, które mają kilka takich rachunków oznacza realne, namacalne oszczędności.

Konto prezentuje się dobrze, ale czy rzeczywiście ma wszystko czego potrzebuje mały przedsiębiorca?

Prowadzenie konta i karta debetowa

W ramach promocji nie płacimy za prowadzenie konta przez 24 miesiące, a później po spełnieniu warunków opłatę można ominąć. Promocja Zyskaj z kontem dla Biznesu na razie nie ma terminu. A w cenniku napotykamy kolejną ‘promocję’. Jeśli Zyskaj z kontem dla Biznesu się skończy, to podpisując umowę o rachunek w ciągu 12 miesięcy od rejestracji działalności, przez rok konto jest za 0 zł.

Warunki stawiane po okresie promocyjnym nie są trudne do spełnienia, by ominąć opłatę. Wystarczy zapewnić miesięcznie wpływy na konto w wysokości 1000 zł bądź wykonać przelew do US albo do ZUS.

Jeśli chodzi o karty płatnicze, to do wyboru są dwie:

 • Millennium Visa Mój Biznes
 • Millennium Visa Executive Electron

Nie ma między nimi dużych różnic. Za drugą natomiast zapłacimy złotówkę mniej jeśli transakcje bezgotówkowe w ciągu miesiąca będą na niższą kwotę niż 500 zł. Obydwoma zapłacimy w różnych zakątkach świata, gdzie akceptowane są kary Visa. Z bankomatów Millenium bez kosztów pobierzemy gotówkę w dowolnej kwocie.

Karty objęte są bezpłatnym ubezpieczeniem, na wypadek użycia przez osobę, która nie jest właścicielem. Taki bonus dostaniemy wraz z kartą. Kolejna ważna kwestia to chargeback i w przypadku tych kart mamy możliwość skorzystania z tej opcji odzyskania gotówki, gdy okaże się, że druga strona transakcji nie miała uczciwych zamiarów.

I jeszcze jedna przyjemność z korzystania z kart Visa, czyli uczestnictwo w Programie Inspiracje. To 1000 miejsc, w których płacąc kartą, zgarniamy rabaty.

 
Przejdź na stronę banku ▶
 

Dwa lata bez opłat albo i dłużej, i 2000 zł do kieszeni

Otwierając konto póki trwają promocje Zyskaj z kontem dla Biznesu i konto firmowe z premią do 2700 zł, za 0 zł przez 24 miesiące:

 • prowadzenie konta,
 • prowadzenie rachunków walutowych (EUR, GBP, USD, CHF),
 • przelewy do ZUS i US,
 • 20 pierwszych przelewów internetowych w miesiącu,
 • wypłata gotówki z bankomatów Millenium,
 • karta Visa Mój Biznes.

W standardowej ofercie prowadzenie rachunku kosztuje 20 zł miesięcznie (można ominąć jak wspomniano), ale przez dwa lata nie musimy się martwić o zapewnienie wpływów w wysokości 1000 zł. Nie płacimy też za rachunki walutowe, a standardowa opłata wynosi 15 zł.

Przelewy do ZUS, US i pierwszych 20 internetowych w miesiącu oraz wypłaty z bankomatów Millenium za 0 zł to część standardowej oferty. Niemniej jednak wygląda to dobrze.

A jak dostać 2700 złotych? Kwota ta podzielona jest na kilka mniejszych części, z których każda wiąże się z zadaniem:

 • do 300 zł zwrotu 10% wydatków na paliwo - łącznie za 5 miesięcy, maksymalnie 60 zł za miesiąc (należy płacić za paliwo kartą wydaną do konta firmowego),
 • do 100 zł za przelew do ZUS- za przelew wykonany z aplikacji bądź formularza w Millenecie, maksymalnie 20 zł miesięcznie przez 5 miesięcy,
 • 600 zł jeśli podpiszesz umowę o terminal (i zapewnisz wpływy w wysokości co najmniej 1000 zł do końca listopada 2023 roku),
 • 600 zł jeśli podpiszesz umowę leasingu z Millennium Leasing Sp. z o.o. do końca grudnia 2023 roku, na kwotę nie mniejszą niż 30 tys. zł,
 • 600 zł jeśli weźmiesz kredyt firmowy do końca kwietnia 2024, na kwotę przynajmniej 30 tys. zł.

Warunkiem przystąpienia do promocji i otrzymania nagród jest otwarcie Konta Mój Biznes. Na tym etapie należy wyrazić zgody marketingowe oraz aktywować aplikację mobilną. Konieczne jest również zapewnienie wpływów na konto w wysokości 1000 zł miesięcznie przez 5 miesięcy kalendarzowych, następujących po miesiącu, w którym podpisana została umowa o rachunek. Warunek nie dotyczy leasingu oraz pożyczki, a także umowy o terminal.

Maksymalna łączna kwota powyższych premii to 2200 zł. Dodatkowo możesz otrzymać 500 zł za otwarcie rachunku osobistego Millenium 360°.

 
Przejdź na stronę banku ▶
 

Aplikacja mobilna

Wygodną opcją zarządzania finansami firmowymi jest aplikacja mobilna. Millenium Bank postarał się, by nie tylko skrócić czas wykonywania przelewów, sprawdzenia salda, korzystając z aplikacji, ale też dodał wiele przydatnych funkcji.
Aplikacja jest bezpłatna, przygotowana dla Androida i IOS. Dużym plusem jest możliwość aktywacji aplikacji na pięciu urządzeniach. A jeśli chcesz dodać kolejne, to wystarczy w Millenet (bankowości internetowej) dezaktywować ją na jednym z urządzeń i dodać na innym.

Aplikacja ma szereg praktycznych funkcji:

 • logowanie odciskiem palca- co zależy od posiadanego modelu smartfona,
 • kompatybilna ze smartwatchami- systemy: Android Wear, Apple Watch, Samsung Gear 2, Sony SW 2,
 • płatności zbliżeniowe,
 • bilety na komunikację, płatności za parking,
 • wirtualna przechowalnia dla kart lojalnościowych,
 • przelewy na telefon- nie musisz znać numeru konta odbiorcy, wystarczy numer telefonu,
 • przydatne widgety: saldo, karty, wspomniane bilety do komunikacji, kody BLIK,
 • kursy walut,
 • menadżer finansów.

To tylko część funkcji aplikacji od Millenium. Bardzo wygodna jest możliwość połączenia z konsultantem, bez konieczności przechodzenia weryfikacji. Poza tym przez nią mamy dostęp do lokat, różnych innych inwestycji i pożyczek.

Bogata oferta usług dodatkowych

Przedsiębiorcy mogą poczuć się w Millenium dobrze. Oferta produktów dodatkowych jest bardzo szeroka:

 • faktoring (niepełny, pełny z ubezpieczeniem),
 • leasing (operacyjny, finansowy),
 • kredyty (m.in.: gotówkowy, hipoteka, inwestycyjny),
 • lokaty (Biznes, Millenet).

Dla bogatszych inwestycyjne, dla poszukujących wsparcia kredyty. Są też gwarancje bankowe, i akredytywa. Wśród tych wszystkich usług brakuje programu do faktur i księgowości online. Tego w Millenium Bank nie znajdziemy.

Tanie konto dla biznesów wykraczających poza granice

Konto Mój Biznes opłaca się małym przedsiębiorcom z kilku względów. Po pierwsze, w ramach promocji przez dwa lata prowadzenie konta za 0 zł. Po drugie, po zapewnieniu wpływów na poziomie 1000 zł miesięcznie bądź jednego przelewu do ZUS/ US, omijamy opłatę po okresie promocyjnym. Po trzecie, 20 przelewów internetowych w miesiącu mamy za darmo. Dlatego przedsiębiorca może wyjść z tym kontem na zero.

Warto wziąć je pod uwagę, gdy prowadzimy rozliczenia z zagranicznymi kontrahentami. W promocji rachunki walutowe przez dwa lata za 0 zł. Koszty przelewów zagranicznych nie przyjmują odstraszających wartości, co jest kolejnym argumentem na jego korzyść. A w aplikacji możemy podglądać na bieżąco kursy walut.

Ten rachunek firmowy spodoba się również osobom, które lubią nowoczesną technologię. Funkcjonalna aplikacja może być centrum dowodzenia finansami firmy.

 
Przejdź na stronę banku ▶
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.