fbpx

Choć nie ma ograniczeń co do formy działalności, to konto opłaca się przede wszystkim jednoosobowym firmom. Po pierwsze, to do nich skierowana jest atrakcyjna promocja oraz księgowość online z inFakt. A po drugie, limitowane darmowe przelewy internetowe sprawiają, że konto staje się mało opłacalne, gdy wykonujesz dużo przelewów w miesiącu do innych banków.

Na korzyść przemawia szeroki wachlarz usług dodatkowych oferowanych przez bank, między innymi:

 • kantor- konta walutowe w USD, EUR, GBP.
 • szeroka oferta leasingu dla małych i dużych przedsiębiorców,
 • lokaty i fundusze inwestycyjne,
 • kredyty na dowolny cel, obrotowy, w rachunku.

Kolejne plusy oferty to łatwość ominięcia opłaty za konto, darmowe wypłaty z bankomatów Santander i wpłaty we wpłatomatach banku. Jest to jedna z najtańszych opcji na rynku dla JDG. Poza tym, wraz z kontem zarejestrujesz działalność, a nawet założysz sklep. Bank poprowadzi za rękę, a uproszczona księgowość może być za darmo. I to znów dla małych działalności.

Do podstawowego rachunku można otworzyć jedno konto walutowe bez dodatkowych opłat. Zatem konto może się opłacać również przedsiębiorcom, którzy często płacą, kupują w innej walucie.

Promocyjna oferta dla małych działalności przez 24 miesiące

Obecnie to bardzo tania opcja konta firmowego dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Promocja trwa do 31 marca 2021 roku. Z oferty skorzystać mogą osoby fizyczne, prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które od marca 2019 roku nie posiadały żadnego rachunku firmowego w banku. Zatem jest to promocja dla nowych przedsiębiorców.

W skrócie:

 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • 0 zł za używanie głównej karty debetowej,
 • 0 zł za internetowe przelewy krajowe,
 • 0 zł za 10 pierwszych w miesiącu przelewów natychmiastowych,
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów w Polsce i za granicą.

Posiadacze rachunków na warunkach promocyjnych mogą otrzymać premię i bonusy.

 • Zwrot do 3% transakcji bezgotówkowych, maksymalnie miesięcznie do 150 zł, przez sześć miesięcy. Premia może wynieść 900 zł. Warunkiem otrzymania zwrotu jest przelew do US bądź ZUS na kwotę nie niższą niż 200 zł w miesiącu.
 • 100 zł za terminal płatniczy. Wystarczy podpisać umowę z Elavon i aktywować go w ciągu pół roku od otwarcia konta.
 • 1000 zł na promocję w sprzedajemy.pl. 100 zł miesięcznie przez 10 miesięcy.
 • Premia od sprzedajemy.pl na kwotę 1000 zł.

Zakładając Konto Godne Polecenia można otrzymać nawet 3000 zł w ramach bonusów i zwrotów za płatność kartą.

Dodatkowymi warunkami, by skorzystać z promocji konta bez opłat przez 24 miesiące jak i z bonusów, jest zgoda klienta na kontakt mailowy i telefoniczny w celach marketingowych.

 
Przejdź na stronę banku ▶
 

Standardowe opłaty za konto i kartę

Konto Firmowe Godne Polecenia może być za 0 zł. I wcale nie trzeba się natrudzić. Wystarczy przelew do ZUS-u co miesiąc w kwocie nie niższej niż 200 zł. Przedsiębiorcy korzystający z ulgi na start, nie są zwolnieni, poza małymi wyjątkami, z opłacania składki zdrowotnej. W związku z czym spełnienie warunku jednego przelewu w miesiącu do ZUS-u, by konto było darmowe, nie jest trudnym zadaniem.

Do rachunku wydawana jest karta Visa Business Electron bądź Mastercard Business Debit. Opłata za kartę to 7 zł na miesiąc, ale można ją ominąć dzięki transakcjom bezgotówkowym. Płacąc kartą miesięcznie powyżej 400 zł, opłata nie jest pobierana.
Przelewy limitowane, wpłaty, wypłaty za 0 zł

Zwykłe, internetowe przelewy po okresie promocyjnym są darmowe przy pierwszych 15 w miesiącu. Każdy kolejny przelew w miesiącu to opłata w kwocie 1,30 zł. Za 0 zł są przelewy w obrębie rachunków w Santander.

Wypłata gotówki w bankomatach Santander nie pociąga za sobą żadnych kosztów, podobnie wpłaty we wpłatomatach.

Mobilny portfel

Wraz z kontem klient otrzymuje dostęp do Santander Mobile, aplikacji, którą wystarczy ściągnąć z AppStore bądź Google Play. A opcji płatności mobilnych jest naprawdę dużo:

 • Blikiem,
 • Google Pay, Apple Pay,
 • płatność zegarkiem- Garmin Pay, Fitbit Pay.

Kolejna propozycja to cyfrowy portfel Masterpass, który mieści 10 kart płatniczych i wygodnie płacisz w sklepach internetowych akceptujących Masterpass. Zaś dla klientów prowadzących jednoosobową działalność, korzystnym rozwiązaniem jest Santander Open. W aplikacji dodasz konta z innych banków, co zdecydowanie ułatwia kontrolę.

Mini Firma i Moja Firma Plus

Usługa Mini Firma nie pociąga za sobą opłat dla pierwszego użytkownika. A może być ich pięciu. Każdy kolejny to opłata w wysokości 5 zł. Jakie korzyści niesie Mini Firma?

 • eKsięgowość dla jednoosobowych działalności.
 • Dostęp 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.
 • Przelewy24.
 • Alerty24- sygnały o czynnościach podejmowanych na koncie.
 • Kantor.
 • Indywidualne warunki.

Mini Firma dostępna jest w aplikacji mobilnej. Podobnie jak Moja Firma Plus, ale to oferta dla większych przedsiębiorstw. Dostęp do niej może mieć nawet 50 użytkowników. Miesięczny abonament wynosi 55 zł. Nie ma opłat dodatkowych za kolejne dodane osoby. Uprawnienia można dowolnie konfigurować. Z Moja Firma Plus załatwisz wiele spraw bez konieczności wizyty w banku. Poza tym:

 • przyspieszysz wypłatę wynagrodzeń,
 • możesz zdecydować się na dwuetapową akceptację zleceń,
 • masz opcję grupowania transakcji w paczki.

Moduł płacowy czy paczki nie są dostępne w Mini Firmie. Natomiast w jednej i drugiej aplikacji założysz lokatę, otrzymasz informacje o produktach, masz podgląd złożonych dyspozycji. W Moja Firma Plus nie ma Produktów na Klik.

 
Przejdź na stronę banku ▶
 

Księgowość online

Skierowana jest do prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Księgowość oferowana jest przez inFakt.

W ofercie trzy pakiety:

Program do fakturowania: Plan darmowy - do 3 faktur, za 0 zł dla nowych klientów. Plan Premium - nieograniczona liczba faktur za 12 zł netto miesiąc.

Program do księgowania: Plan darmowy- do 3 faktur. Plan Premium- promocja dla nowych klientów za 19,50 zł netto miesiąc.

Biuro rachunkowe: Od 89 zł miesięcznie. Klient ustala zakres usług, co wpływa na abonament. Przedsiębiorcy, którzy nie korzystali z inFakt otrzymają do 15% rabatu od wartości netto, nie więcej niż 30 zł miesięcznie.

Faktury wystawisz korzystając z aplikacji mobilnej, wszystkie dokumenty masz w jednym miejscu. A dodatkową zaletą jest połączenie rachunku z księgowością, dzięki czemu łatwiej i szybciej prowadzi się księgowość i kontroluje płatności.

Logując się do Mini Firma, automatycznie masz dostęp do eKsięgowości.

Załóż sklep z Santander

W ramach Programu Polska Bezgotówkowa terminal mobilny otrzymasz za 0 zł. Nie ma prowizji za transakcje kartą przez 12 miesięcy bądź do 100 tys. zł na każdym terminalu. A obecnie dzięki bonusom na sprzedajemy.pl (serwis ma 10 mln użytkowników miesięcznie) można sporo zyskać, jeśli chodzi o promocję, wybierając Konto Firmowe Godne Polecenia. Poza tym, z bankiem nie tylko założysz działalność, bo również sklep w trzech krokach.

 
Przejdź na stronę banku ▶
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.