Santander stawia na pełną obsługę internetową najmniejszych przedsiębiorców, dzięki czemu faktycznie mogą skupić się na tym co ważne, czyli pracy. Konto Godne Polecenia w promocji założysz online, w zasadzie w przypadku tego konta to główna droga.

W Santander dużą część oferty stanowią e-usługi, których jest cały wachlarz. Raczej żaden mały przedsiębiorca nie będzie narzekał na ofertę dla JDG. Śmiało można powiedzieć, że w ofercie tego banku jest wszystko, czego potrzebuje mikroprzedsiębiorca. Jest leasing, jest windykacja, są pożyczki różnego rodzaju, a dopełnieniem jest aplikacja mobilna.

Obecnie Konto Firmowe Godne Polecenia w promocji to jedna z najatrakcyjniejszych propozycji wśród kont firmowych dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Warunki oferty nie są ograniczone czasowo. Przedsiębiorca wszystkie podstawowe usługi, jak prowadzenie rachunku, przelewy eliksir w PLN (również do ZUS i US) oraz 10 przelewów natychmiastowych w ciągu miesiąca ma za darmo. Nie musi się martwić, że za kilka bądź kilkanaście miesięcy wskoczy w standardowy cennik- co jest bardzo dużą zaletą oferty!

Przy wyrażeniu i utrzymaniu zgód marketingowych można wypłacać gotówkę z bankomatów w Polsce i na świecie bez kosztów. Pod takim warunkiem bezpłatne jest również użytkowanie karty debetowej.

Warto wziąć je pod uwagę, jeśli szukasz darmowego konta firmowego, pamiętając, że czas na jego założenie upływa z końcem lipca 2023 roku.

Do kogo skierowana jest promocja?

Z oferty mogą skorzystać osoby fizyczne, prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które od 1 stycznia 2022 roku nie posiadały żadnego rachunku firmowego w banku Santander. Łączne przychody z działalności nie mogą być wyższe niż 10 mln zł.

Za co przedsiębiorcy nie płacą z Kontem Godnym Polecenia?

W skrócie:

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta,
 • 0 zł za internetowe przelewy krajowe,
 • 0 zł za 10 pierwszych w miesiącu przelewów natychmiastowych,
 • 0 zł za przelewy w formie polecenia wypłaty w EUR,
 • 0 zł za realizację poleceń zapłaty i zleceń stałych,
 • 0 zł za przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego.

Dodatkowo, po wyrażeniu zgód marketingowych za 0 zł:

 • karta debetowa,
 • wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie.

Premia do 1500 zł - jakie warunki?

Posiadacze rachunków na warunkach promocyjnych mogą otrzymać premię i bonusy.

 • Zwrot do 3% transakcji bezgotówkowych, maksymalnie miesięcznie do 150 zł, przez sześć miesięcy. Premia może wynieść 900 zł. Warunkiem otrzymania zwrotu jest przelew do US bądź ZUS na kwotę nie niższą niż 200 zł do 20. dnia każdego miesiąca. Konieczne wyrażenie zgód marketingowych.
 • Premia 300 zł za wzięcie kredytu w ciągu 6 miesięcy od otwarcia rachunku w ramach promocji. Warunkiem wypłaty jest utrzymanie umowy w momencie wypłaty premii (premia wypłacana do 45 dni od podpisania umowy). Konieczne jest wyrażenie zgód marketingowych oraz miesięczne przelewy do ZUS na kwotę od 200 zł przynajmniej do miesiąca następującego po miesiącu, w którym podpisana była umowa.
 • 300 zł za podpisanie umowy o leasing bądź pożyczkę leasingową (na kwotę min. 10 tys. zł) do 6 miesięcy od otwarcia rachunku. Warunkiem otrzymania premii jest wykonanie przelewów do ZUS na kwotę minimum 200 zł przynajmniej  do miesiąca następującego po miesiącu, w którym podpisano umowę o leasing. Ostatnim warunkiem jest akceptacja zgód marketingowych.

Zakładając Konto Godne Polecenia w promocji można otrzymać nawet 1500 zł.

 
Przejdź na stronę banku ▶
 

Mobilny portfel

Wraz z kontem klient otrzymuje dostęp do Santander Mobile, aplikacji, którą wystarczy ściągnąć z AppStore bądź Google Play. A opcji płatności mobilnych jest naprawdę dużo:

 • Blikiem,
 • Google Pay, Apple Pay,
 • płatność zegarkiem- Garmin Pay, Fitbit Pay.

Kolejna propozycja to cyfrowy portfel Masterpass, który mieści 10 kart płatniczych i wygodnie płacisz w sklepach internetowych akceptujących Masterpass. Dla klientów prowadzących jednoosobową działalność, korzystnym rozwiązaniem jest Santander Open. W aplikacji dodasz konta z innych banków, co zdecydowanie ułatwia kontrolę.

Mini Firma - zarządzenie finansami firmy w bankowości elektronicznej

Jedynym ograniczeniem dla mikroprzedsiębiorców, co do możliwości korzystania z Mini Firmy, jest dzienny limit transakcji. Kwota ta nie może przekroczyć 1 mln zł. Jakie korzyści niesie Mini Firma?

 • eKsięgowość dla jednoosobowych działalności.
 • Dostęp 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu do finansów firmy.
 • Przelewy24.
 • Produkty na klik.
 • Alerty24 - sygnały o czynnościach podejmowanych na koncie.
 • Możliwość otwarcia lokaty.
 • Kantor.
 • Indywidualne warunki.
 • Doradcy dostępni przez internet.

Jedynym ograniczeniem dla mikroprzedsiębiorców, co do możliwości korzystania z Mini Firmy, jest dzienny limit transakcji. Kwota ta nie może przekroczyć 1 mln zł.

 
Przejdź na stronę banku ▶
 

Księgowość online - Santander i inFakt połączyły siły

Jeśli już samodzielnie rozliczasz działalność korzystając z inFakt, to możesz zintegrować konto z nowym rachunkiem firmowym otwartym w banku Santander. Po zalogowaniu do Mini Firma, wystarczy wybrać zakładkę eKsięgowość, by je połączyć. Podobnie tworzy się konto w inFakt, gdy jeszcze nie korzystasz z ich usług. Pierwszym krokiem jest podpisanie umowy o otwarcie rachunku, a później uruchomienie dostępu do Mini Firmy i wejście w eKsięgowość.

inFakt oferuje rozbudowane narzędzia do samodzielnego rozliczania działalności gospodarczej. Jest też opcja zlecenia prowadzenia księgowości. Ogólnie do wyboru są trzy pakiety (podane ceny netto):

Program do fakturowania: 5 zł za miesiąc. W tej cenie są trzy faktury przychodowe i kosztowe w miesiącu. Program do fakturowania w wersji Premium to koszt 12 zł netto miesięcznie. W nim nielimitowane faktury przychodowe i 3 faktury kosztowe na miesiąc.

Program do księgowania: 5 zł za miesiąc. Ten pakiet umożliwia wystawienie miesięcznie 3 faktur przychodowych i tyle samo kosztowych oraz opłacenie faktur kosztowych i podatków. Wersja Premium za pierwszy rok to koszt 19,50 netto za miesiąc. W tym pakiecie faktury kosztowe i przychodowe nie są limitowane.

Biuro rachunkowe: Od 135 zł za miesiąc. W tym pakiecie odpowiedzialność za księgowość jest przeniesiona na księgowego inFakt. Reprezentuje on klienta przed urzędami. Klient samodzielnie wybiera zakres usług.

Faktury wystawisz korzystając z aplikacji mobilnej, wszystkie dokumenty masz w jednym miejscu. A dodatkową zaletą jest połączenie rachunku z księgowością, dzięki czemu łatwiej i szybciej prowadzi się księgowość i kontroluje płatności.

Dodatkowe usługi w ramach konta firmowego

 • Terminal w telefonie, do 24 miesięcy bez abonamentu.
 • Wymiana walut przez aplikację mobilną.
 • Leasing, najem, pożyczka na auto, a nawet platforma internetowa z ofertami samochodów.

Obecnie Santander pomaga w otrzymaniu wsparcia finansowego na panele fotowoltaiczne.

 
Przejdź na stronę banku ▶
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.