Santander stawia na pełną obsługę internetową najmniejszych przedsiębiorców, dzięki czemu faktycznie mogą skupić się na tym co ważne, czyli pracy. Konto Godne Polecenia w promocji założysz online, w zasadzie w przypadku tego konta to główna droga.

W Santander dużą część oferty stanowią e-usługi, których jest cały wachlarz. Raczej żaden mały przedsiębiorca nie będzie narzekał na ofertę dla JDG. Śmiało można powiedzieć, że w ofercie tego banku jest wszystko, czego potrzebuje mikroprzedsiębiorca. Jest leasing, jest windykacja, są pożyczki różnego rodzaju, a dopełnieniem jest aplikacja mobilna.

Obecnie Konto Firmowe Godne Polecenia w promocji to jedna z najatrakcyjniejszych propozycji wśród kont firmowych dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Warunki oferty nie są ograniczone czasowo. Przedsiębiorca wszystkie podstawowe usługi, jak prowadzenie rachunku, kartę debetową i przelewy ma za darmo. Nie musi się martwić, że za kilka bądź kilkanaście miesięcy wskoczy w standardowy cennik- co jest bardzo dużą zaletą oferty!

Santander oferuje również dodatkowe konto walutowe za 0 zł, a przy wyrażeniu i utrzymaniu zgód marketingowych można wypłacać gotówkę z bankomatów w Polsce i na świecie bez kosztów. Dlatego Konto Godne Polecenia w promocji jest też atrakcyjną opcją dla przedsiębiorców wykraczających z biznesem poza granice kraju.

Warto wziąć je pod uwagę, jeśli szukasz darmowego konta firmowego, pamiętając, że czas na jego założenie upływa z końcem lutego 2022 roku.

Do kogo skierowana jest promocja?

Z oferty mogą skorzystać osoby fizyczne, prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które od 31 marca 2019 roku nie posiadały żadnego rachunku firmowego w banku Santander. Łączne przychody z działalności nie mogą być wyższe niż 10 mln zł.

Za co przedsiębiorcy nie płacą z Kontem Godnym Polecenia?

W skrócie:

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta,
 • 0 zł za internetowe przelewy krajowe,
 • 0 zł za 10 pierwszych w miesiącu przelewów natychmiastowych,
 • 0 zł za przelewy w formie polecenia wypłaty w EUR,
 • 0 zł za realizację poleceń zapłaty i zleceń stałych,
 • 0 zł za przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego.

Premia do 1500 zł - jakie warunki?

Posiadacze rachunków na warunkach promocyjnych mogą otrzymać premię i bonusy.

 • Zwrot do 3% transakcji bezgotówkowych, maksymalnie miesięcznie do 150 zł, przez sześć miesięcy. Premia może wynieść 900 zł. Warunkiem otrzymania zwrotu jest przelew do US bądź ZUS na kwotę nie niższą niż 200 zł do 15. dnia każdego miesiąca. Konieczne wyrażenie zgód marketingowych.
 • Premia 400 zł za wzięcie kredytu, pożyczki leasingowej bądź podpisanie umowy o leasing w ciągu 6 miesięcy od otwarcia rachunku w ramach promocji. Warunkiem wypłaty jest utrzymanie umowy w momencie wypłaty premii. Konieczne jest wyrażenie zgód marketingowych.
 • 200 zł za podpisanie umowy o pakiet prywatnej opieki medycznej (eZdrowie) do 6 miesięcy od otwarcia rachunku. Warunkiem otrzymania premii jest wykonanie przelewów do ZUS w miesiącu, w którym podpisano umowę o pakiet medyczny i w kolejnym, na kwotę minimum 200 zł. Ostatnim warunkiem jest akceptacja zgód marketingowych.

Zakładając Konto Godne Polecenia w promocji można otrzymać nawet 1500 zł.

 
Przejdź na stronę banku ▶
 

Mobilny portfel

Wraz z kontem klient otrzymuje dostęp do Santander Mobile, aplikacji, którą wystarczy ściągnąć z AppStore bądź Google Play. A opcji płatności mobilnych jest naprawdę dużo:

 • Blikiem,
 • Google Pay, Apple Pay,
 • płatność zegarkiem- Garmin Pay, Fitbit Pay.

Kolejna propozycja to cyfrowy portfel Masterpass, który mieści 10 kart płatniczych i wygodnie płacisz w sklepach internetowych akceptujących Masterpass. Dla klientów prowadzących jednoosobową działalność, korzystnym rozwiązaniem jest Santander Open. W aplikacji dodasz konta z innych banków, co zdecydowanie ułatwia kontrolę.

Mini Firma - zarządzenie finansami firmy w bankowości elektronicznej

Jedynym ograniczeniem dla mikroprzedsiębiorców, co do możliwości korzystania z Mini Firmy, jest dzienny limit transakcji. Kwota ta nie może przekroczyć 1 mln zł. Jakie korzyści niesie Mini Firma?

 • eKsięgowość dla jednoosobowych działalności.
 • Dostęp 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu do finansów firmy.
 • Przelewy24.
 • Produkty na klik.
 • Alerty24 - sygnały o czynnościach podejmowanych na koncie.
 • Możliwość otwarcia lokaty.
 • Kantor.
 • Indywidualne warunki.
 • Doradcy dostępni przez internet.

Jedynym ograniczeniem dla mikroprzedsiębiorców, co do możliwości korzystania z Mini Firmy, jest dzienny limit transakcji. Kwota ta nie może przekroczyć 1 mln zł.

 
Przejdź na stronę banku ▶
 

Księgowość online - Santander i inFakt połączyły siły

Jeśli już samodzielnie rozliczasz działalność korzystając z inFakt, to możesz zintegrować konto z nowym rachunkiem firmowym otwartym w banku Santander. Po zalogowaniu do Mini Firma, wystarczy wybrać zakładkę eKsięgowość, by je połączyć. Podobnie tworzy się konto w inFakt, gdy jeszcze nie korzystasz z ich usług. Pierwszym krokiem jest podpisanie umowy o otwarcie rachunku, a później uruchomienie dostępu do Mini Firmy i wejście w eKsięgowość.

inFakt oferuje rozbudowane narzędzia do samodzielnego rozliczania działalności gospodarczej. Jest też opcja zlecenia prowadzenia księgowości. Ogólnie do wyboru są trzy pakiety (podane ceny netto):

Program do fakturowania: 12 zł za miesiąc. W tej cenie jest m.in.: program do wystawiania faktur i wsparcie infolinii ekspertów.

Program do księgowania: 19,50 zł za miesiąc. Ten pakiet umożliwia m.in.: wystawianie faktur, wysyłkę deklaracji, rozłożenie podatków i ZUS na raty.

Biuro rachunkowe: Od 129 zł za miesiąc. W tym pakiecie odpowiedzialność za księgowość jest przeniesiona na księgowego inFakt. Reprezentuje on klienta przed urzędami.

Faktury wystawisz korzystając z aplikacji mobilnej, wszystkie dokumenty masz w jednym miejscu. A dodatkową zaletą jest połączenie rachunku z księgowością, dzięki czemu łatwiej i szybciej prowadzi się księgowość i kontroluje płatności.

Dodatkowe usługi w ramach konta firmowego

 • eUmowy - możliwość tworzenia umów w aplikacji mobilnej. Dostęp do nich 24/7. Jest to duża oszczędność (czasu i pieniędzy) w porównaniu z papierową wersją.
 • eFaktoring - już od 1,99 zł za fakturę (przy kwocie 100 zł). Opcja sfinansowania części faktury netto bądź całej kwoty netto. Do wyboru faktoring cichy bądź jawny.
 • eWadia - poręczenie wadialne online dostępne w kilka minut.

Poza tym, jednoosobowym działalnościom Santander oferuje również inne usługi, jak: eWindykacja i eLeasing.

 

 
Przejdź na stronę banku ▶
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.