fbpx

Bank Millenium lubi promocje, co widać po Koncie Mój Biznes. Jedna z promocji - do zgarnięcie 1500 zł potrwa do 30 listopada 2021 roku. Natomiast druga, Zyskaj z kontem dla Biznesu trwa, a bank poinformuje o jej zakończeniu najpóźniej do siedmiu dni przed tym terminem. W ramach tej drugiej promocji można zyskać bardzo dobre warunki cenowe. Zero opłat za konto przez 24 miesiące, w tym również 0 zł za rachunki walutowe. Co dla osób, które mają kilka takich rachunków oznacza realne, namacalne oszczędności./p>

Konto prezentuje się dobrze, ale czy rzeczywiście ma wszystko czego potrzebuje mały przedsiębiorca?

Prowadzenie konta i karta debetowa

W ramach promocji nie płacimy za prowadzenie konta przez 24 miesiące, a później po spełnieniu warunków opłatę można ominąć. Promocja Zyskaj z kontem dla Biznesu na razie nie ma terminu. A w cenniku napotykamy kolejną ‘promocję’. Jeśli Zyskaj z kontem dla Biznesu się skończy, to podpisując umowę o rachunek w ciągu 12 miesięcy od rejestracji działalności, przez rok konto jest za 0 zł.

Warunki stawiane po okresie promocyjnym nie są trudne do spełnienia, by ominąć opłatę. Wystarczy zapewnić miesięcznie wpływy na konto w wysokości 1000 zł bądź wykonać przelew do US albo do ZUS.

Jeśli chodzi o karty płatnicze, to do wyboru są dwie:

 • Millennium Visa Mój Biznes
 • Millennium Visa Executive Electron

Nie ma między nimi dużych różnic. Za drugą natomiast zapłacimy złotówkę mniej jeśli transakcje bezgotówkowe w ciągu miesiąca będą na niższą kwotę niż 500 zł. Obydwoma zapłacimy w różnych zakątkach świata, gdzie akceptowane są kary Visa. Z bankomatów Millenium bez kosztów pobierzemy gotówkę w dowolnej kwocie.

Karty objęte są bezpłatnym ubezpieczeniem, na wypadek użycia przez osobę, która nie jest właścicielem. Taki bonus dostaniemy wraz z kartą. Kolejna ważna kwestia to chargeback i w przypadku tych kart mamy możliwość skorzystania z tej opcji odzyskania gotówki, gdy okaże się, że druga strona transakcji nie miała uczciwych zamiarów.

I jeszcze jedna przyjemność z korzystania z kart Visa, czyli uczestnictwo w Programie Inspiracje. To 1000 miejsc, w których płacąc kartą, zgarniamy rabaty.

 
Przejdź na stronę banku ▶
 

Dwa lata bez opłat albo i dłużej, i 1500 zł do kieszeni

Otwierając konto póki trwa promocja Zyskaj z kontem dla Biznesu, za 0 zł przez 24 miesiące:

 • prowadzenie konta,
 • prowadzenie rachunków walutowych (EUR, GBP, USD, CHF),
 • przelewy do ZUS i US,
 • 20 pierwszych przelewów internetowych w miesiącu,
 • wypłata gotówki z bankomatów Millenium.

W standardowej ofercie prowadzenie rachunku kosztuje 20 zł miesięcznie (można ominąć jak wspomniano), ale przez dwa lata nie musimy się martwić o zapewnienie wpływów w wysokości 1000 zł. Nie płacimy też za rachunki walutowe, a standardowa opłata wynosi 15 zł.

Przelewy do ZUS, US i pierwszych 20 internetowych w miesiącu oraz wypłaty z bankomatów Millenium za 0 zł to część standardowej oferty. Niemniej jednak wygląda to dobrze.

A jak dostać 1500 złotych? Kwota ta podzielona jest na kilka mniejszych części, z których każda wiąże się z zadaniem:

 • 150 zł - otrzymasz, gdy zapewnisz wpływy na konto w miesiącach grudzień 2021, styczeń i luty 2022 na poziomie 2000 zł,
 • 150 zł - otrzymasz, gdy wykonasz przelewy do ZUS-u na kwotę minimum 250 zł w wymieniowych wyżej miesiącach,
 • 150 zł - otrzymasz, gdy zapłacisz kartą debetową na kwotę 500 zł w każdym z wymienionych powyżej miesięcy,
 • 400 zł - otrzymasz, gdy podpiszesz umowę o terminal płatniczy i zapewnisz 1000 zł obrotu na terminalu do lutego 2022,
 • 650 zł - otrzymasz, gdy podpiszesz umowę leasingu z z Millennium Leasing, na kwotę minimum 30 tys. zł, umowa musi być podpisana do końca lutego 2022 roku.

Pierwszy warunek nie jest trudny do spełnienia. Kolejny, gdy potrzebujemy terminala płatniczego, również nie powinien być trudny do osiągnięcia. Pułap 1000 zł nie jest wysoki, zwłaszcza że obecnie większość płaci kartą.

 
Przejdź na stronę banku ▶
 

Aplikacja mobilna

Wygodną opcją zarządzania finansami firmowymi jest aplikacja mobilna. Millenium Bank postarał się, by nie tylko skrócić czas wykonywania przelewów, sprawdzenia salda, korzystając z aplikacji, ale też dodał wiele przydatnych funkcji.
Aplikacja jest bezpłatna, przygotowana dla Androida i IOS. Dużym plusem jest możliwość aktywacji aplikacji na pięciu urządzeniach. A jeśli chcesz dodać kolejne, to wystarczy w Millenet (bankowości internetowej) dezaktywować ją na jednym z urządzeń i dodać na innym.

Aplikacja ma szereg praktycznych funkcji:

 • logowanie odciskiem palca- co zależy od posiadanego modelu smartfona,
 • kompatybilna ze smartwatchami- systemy: Android Wear, Apple Watch, Samsung Gear 2, Sony SW 2,
 • płatności zbliżeniowe,
 • bilety na komunikację, płatności za parking,
 • wirtualna przechowalnia dla kart lojalnościowych,
 • przelewy na telefon- nie musisz znać numeru konta odbiorcy, wystarczy numer telefonu,
 • przydatne widgety: saldo, karty, wspomniane bilety do komunikacji, kody BLIK,
 • kursy walut,
 • menadżer finansów.

To tylko część funkcji aplikacji od Millenium. Bardzo wygodna jest możliwość połączenia z konsultantem, bez konieczności przechodzenia weryfikacji. Poza tym przez nią mamy dostęp do lokat, różnych innych inwestycji i pożyczek.

Bogata oferta usług dodatkowych

Przedsiębiorcy mogą poczuć się w Millenium dobrze. Oferta produktów dodatkowych jest bardzo szeroka:

 • faktoring (niepełny, pełny z ubezpieczeniem),
 • leasing (operacyjny, finansowy),
 • kredyty (m.in.: gotówkowy, hipoteka, inwestycyjny),
 • lokaty (Biznes, Millenet).

Dla bogatszych inwestycyjne, dla poszukujących wsparcia kredyty. Są też gwarancje bankowe, i akredytywa. Wśród tych wszystkich usług brakuje programu do faktur i księgowości online. Tego w Millenium Bank nie znajdziemy.

Tanie konto dla biznesów wykraczających poza granice

Konto Mój Biznes opłaca się małym przedsiębiorcom z kilku względów. Po pierwsze, w ramach promocji przez dwa lata prowadzenie konta za 0 zł. Po drugie, po zapewnieniu wpływów na poziomie 1000 zł miesięcznie bądź jednego przelewu do ZUS/ US, omijamy opłatę po okresie promocyjnym. Po trzecie, 20 przelewów internetowych w miesiącu mamy za darmo. Dlatego przedsiębiorca może wyjść z tym kontem na zero.

Warto wziąć je pod uwagę, gdy prowadzimy rozliczenia z zagranicznymi kontrahentami. W promocji rachunki walutowe przez dwa lata za 0 zł. Koszty przelewów zagranicznych nie przyjmują odstraszających wartości, co jest kolejnym argumentem na jego korzyść. A w aplikacji możemy podglądać na bieżąco kursy walut.

Ten rachunek firmowy spodoba się również osobom, które lubią nowoczesną technologię. Funkcjonalna aplikacja może być centrum dowodzenia finansami firmy.

 
Przejdź na stronę banku ▶
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.