Konto Direct dla Firmy z dużym pakietem usług dodatkowych - które po części są darmowe, jest korzystnym rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorców. Przede wszystkim, dla poszukujących prostych i darmowych rozwiązań dla firmy. Jednym z głównych czynników przeważających szalę na jego korzyść jest spełnienie warunku aktywnego klienta. Dzięki temu podstawowe usługi, z których każdy przedsiębiorca korzysta na co dzień, są darmowe.

Dużym plusem oferty jest możliwość połączenia konta firmowego i księgowości. Jedno logowanie i możliwość przechodzenia pomiędzy bankiem a księgowością, zdecydowanie skraca czas pracy i ułatwia kontrolę i jednego, i drugiego. Śmiało można powiedzieć, że ING kompleksowo obsługuje mikroprzedsiębiorców. W jednym banku można mieć wszystko.

Konto docenią entuzjaści nowoczesnej technologii i przedsiębiorcy, którzy są często w rozjazdach, a centrum dowodzenia mieści się w smartfonie. Rozbudowane aplikacje od ING posiadają wiele przydatnych funkcji.
Nie jest to propozycja dla przedsiębiorców, którzy wraz z kontem firmowych chcą otworzyć rachunek w bardziej egzotycznych walutach. ING oferuje prowadzenie rachunków tylko w trzech walutach: EUR, USD i GBP. Miesięczna opłata to 19 zł i nie da się jej ominąć.

Konto Direct dla Firmy to jedna z tych ofert, którą opłaca się wziąć pod uwagę, bo konto za zero można mieć bezterminowo!

Konto bez opłat - dla aktywnych

ING informuje, że 94% klientów firmowych jest zadowolonych z prowadzenia rachunku w ich banku. W badaniu wzięło udział 700 firm. Bank w ramach Konta Direct dla Firmy oferuje atrakcyjne warunki. 0 zł za podstawowe usługi, 0 zł za program do fakturowania i magazyn, rozbudowaną aplikację mobilną do konta i księgowości, ale jest jeden warunek. Choć niewielki, to każdy kto che mieć konto bez opłat, musi go spełnić. Jakie są plusy i minusy oferty? Czy każdemu się opłaca?

Dla kogo Konto Direct?

To konto ING Bank Śląski kieruje głównie do najmniejszych przedsiębiorców. Rachunek może mieć:

 • jednoosobowa działalność gospodarcza,
 • spółka cywilna,
 • spółka jawna,
 • spółka partnerska,
 • wspólnota mieszkaniowa.

Cennik i oferta dla wspólnot są inne niż dla pozostałych. W przypadku spółek, oferta skierowana jest wyłącznie do tych, które prowadzą księgowość w formie uproszczonej.

 
Przejdź na stronę banku ▶
 

Co oferuje ING za 0 zł w ramach Konta Direct? Jakie warunki stawia?

Konto Direct dla Firmy to kusząca propozycja dla mikroprzedsiębiorców, którzy poszukują darmowego konta. W przypadku tej oferty faktycznie można nie płacić za podstawowe usługi i to bez ograniczeń czasowych. Jedynym warunkiem jest aktywne korzystanie z konta. Za 0 zł aktywny przedsiębiorca ma:

 • prowadzenie rachunku,
 • standardowe przelewy krajowe, wykonane przez bankowość internetową (w tym również podzielonej płatności),
 • przelewy w EUR do krajów należących do SEPA, przy wykorzystaniu konta internetowego.

Co kryje się pod pojęciem aktywny klient? To przedsiębiorca, który:

 • w miesiącu wykona przelew do ZUS bądź US (dowolna kwota)
 • jego konto zasilą miesięcznie wpływy w wysokości 2000 zł.

Wystarczy spełnić tylko jeden z powyższych warunków. W przypadku tego drugiego nie są wliczane przelewy pomiędzy rachunkami klienta. Dodatkowo, przedsiębiorca za 0 zł może mieć kartę debetową, ale jest warunek. W ciągu miesiąca należy zapłacić nią na łączną kwotę 300 zł.

Koszty wypłaty gotówki z bankomatów to kolejna zaleta oferty. Z bankomatów ING Banku Śląskiego oraz Planet Cash wypłaty są darmowe, bez względu na wysokość wypłacanej kwoty (również BLIKI-iem). Wypłata z pozostałych bankomatów to koszt 5 zł, jednak można ją ominąć i raz w miesiącu wypłacić gotówkę z innego niż wskazane bankomaty bez kosztów. Pierwsza wypłata w miesiącu z dowolnego bankomatu BLIK-iem jest bezpłatna, kolejne kosztują 2,50 zł. Jakby nie patrzeć, przy wypłacie z innych bankomatów BLIK opłaca się bardziej niż karta. A uruchomienie usługi w ING nic nie kosztuje.

Jeden wniosek o konto, rejestrację działalności i profil zaufany

Konto Direct dla Firmy można otworzyć zanim działalność zostanie zarejestrowana. Jest jeden haczyk- decydując się na ten krok, najpierw należy otworzyć konto osobiste. Później po wejściu w Moje ING czeka wniosek o wpis do CEIDG.

Połączenie rachunków w ING, osobistego i firmowego, a nawet oszczędnościowego, ma sens. Jedno logowanie i można wygodnie przechodzić z jednego konta na drugie. W takiej sytuacji niepotrzebna staje się karta debetowa do konta firmowego, wystarczy do osobistego.

 
Przejdź na stronę banku ▶
 

Fakturowanie za 0 zł na zawsze, księgowość za 0 zł na miesiąc

Moduł Fakturowanie oraz Magazyn są bezpłatne dla klientów banku, posiadających konto firmowe w ING (dla pozostałych usługa płatna). Faktury można wystawiać przez aplikację mobilną ING Office i wysyłać mailem do księgowego.
W ramach Fakturowania jest nie tylko wystawianie faktur i wysyłka z systemu, ale również przypomnienia o terminach płatności i terminach podatkowych. Poza tym jest możliwość szybkiego opłacenia faktur - dzięki połączeniu z kontem Direct. Do systemu można dodawać również skany faktur kosztowych oraz faktury z plików. Jest opcja umieszczenia logo na fakturze.

Przedsiębiorcy, którzy posiadają Konto Direct dla Firmy mają też bezpłatny dostęp do modułu Magazyn, który dobrze sprawdza się w połączeniu z Fakturowaniem. W tej usłudze są między innymi różne opcje inwentaryzacji i możliwość automatycznego generowania dokumentów magazynowych do wystawianych faktur.

Pozostałe moduły:

 • Księgowość (KPiR, ryczałt): 20 zł/miesiąc lub 100 zł/pół roku lub 150 zł/rok,
 • Kadry i płace (zawiera moduł księgowość): 30 zł/miesiąc lub 180 zł/pół roku lub 250 zł/rok.

ING posiada biuro księgowe. Przedsiębiorca może rozliczać się samodzielnie bądź też zlecić księgowość. Ma jeszcze jedną opcję, doraźnego korzystania z pomocy księgowych pod postacią konsultacji księgowych. Moduł księgowość jest na tyle prostym systemem, że każdy przedsiębiorca powinien poradzić sobie bez większego problemu. Można ją przetestować za darmo przez miesiąc.

Aplikacja i płatność telefonem

Według magazynu Global Finance aplikacja ING Business to oferta najlepszej bankowości mobilnej w Europie Środkowej i Wschodniej. Jest to nowa odsłona aplikacji dla firm od ING. Posiada funkcjonalność poprzedniej, za to ma nową szatę graficzną. W aplikacji można sprawdzić saldo, transakcje, status złożonych wniosków, zrobić przelew do dowolnego odbiorcy, sprawdzić kursy walut. Aplikacja dostępna jest na IOS i Android.

Z kontem firmowym w ING można płacić telefonem. Klienci mają do wyboru BLIK i Google Pay (Apple Pay).

Usługi dodatkowe dla mikroprzedsiębiorców

Nie z samym rachunkiem i księgowością przedsiębiorca prowadzi działalność. Szczególnie małe firmy mogą potrzebować zastrzyku gotówki, by się rozwijać i to co najważniejsze płynności finansowej- czyli terminowej płatności faktur.
W ofercie ING Banku Śląskiego na małych przedsiębiorców czekają:

 • pożyczki dla firm (do 1,2 mln zł, online),
 • linia kredytowa (do 200 tys. zł bez zabezpieczenia),
 • karta kredytowa VISA (limit do 50 tys. zł, okres bezodsetkowy 52 dni),
 • finansowanie faktur (pierwsza faktura koszt 0 zł, do 100 zł na kontrahenta).

Dla sprzedawców ING ma atrakcyjną ofertę na terminal płatniczy. 14 miesięcy terminal i transakcje bez kosztów. Można go zamówić przez internet.

 
Przejdź na stronę banku ▶
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.