Strona internetowa w kilka minut - takim hasłem kuszą platformy oferujące narzędzia do tworzenia stron internetowych. Faktycznie jest to możliwe, ale z realnego punktu widzenia każdemu przedsiębiorcy, freelancerowi, blogerowi zależy na tym, by wizytówka firmy, blog czy inny rodzaj strony zatrzymały użytkownika na dłużej. Dlatego stworzenie strony, nawet w kreatorze, wymaga pewnego poukładania w głowie układu strony, zawartości, podstron. Pomysłu na to, nie tylko jak ma wyglądać, ale jakie ma spełniać funkcje, jaką nazwę domeny ustawić itd.

Prostą stronę, korzystając z szablonów, stworzysz bardzo szybko. Natomiast pewien problem może rodzić wybór dostawcy usług. Jeszcze kilka lat temu nie był on tak duży jak dziś. Konkurencyjność ma swoje plusy i minusy. Oferta jest szersza, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, ale przestudiowanie oferty może chwilę potrwać. Dlatego skorzystaj z rankingu poniżej, on ułatwi wybór. Poniżej również podpowiedzi, na co zwrócić uwagę przy wyborze kreatora stron.

Co to jest kreator stron?

Kiedyś tworzenie stron internetowych było domeną wyłącznie informatyków. Dziś stronę, również za darmo, stworzy każdy kto obsługuje komputer. Kreator stron to proste narzędzie, z którym krok po kroku postawisz stronę internetową. Może być to strona firmy, blog, landing page, wizytówka firmy (one-page), a nawet e-sklep.

Nie musisz znać się na kodowaniu, nie musisz mieć wiedzy informatycznej, z kreatorem zrobisz wszystko bez problemu. Wystarczy wybrać szablon i działać na zasadzie drag and drop - przeciągnij i upuść. Takim sposobem dostosujesz szablon do swoich potrzeb.

Stronę w kreatorze stworzysz bez kosztów - wśród ofert są darmowe strony. Natomiast mają one swoje wady. Pocieszeniem może być fakt, że miesięczne opłaty (gdy zdecydujesz się na plan płatny) za utrzymanie strony i dodatkowe funkcje nie są wysokie, od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Dla kogo kreator stron?

Kreator stron jest wygodnym narzędziem do stworzenia strony w sieci. Szczególnie dla określonych grup. Dla kogo?

  • Mikro i mali przedsiębiorcy poszukujący niedrogiego rozwiązania i szybkiej realizacji.
  • Blogerzy, którzy szukają tanich sposobów na własną stronę w sieci. W tym również freelancerzy, dla których duży początkowy wydatek nie wchodzi w grę.
  • Osoby bez wiedzy informatycznej, które mają pomysł na biznes w sieci bądź chcą znaleźć nowych odbiorców usług.
  • Przedsiębiorcy, którzy chcą zrobić stronę produktu/usługi - landing page.

W ramach oferty często jest też możliwość stworzenia z pomocą kreatora niewielkiego e-sklepu. Natomiast w tym przypadku warto mieć świadomość, że sklep się rozwija i tego typu rozwiązanie szybko może stać się niewystarczające. Lepszą opcją będzie sklep internetowy w modelu SaaS.

Jak powstaje strona w kreatorze?

To, że szybko, to już wiesz, ale i jej trzeba poświęcić trochę uwagi. Pierwszym krokiem do stworzenia strony w sieci jest wybór szablonu, a później przeciąganie i upuszczanie elementów w wybranych miejscach. Tak by dostosować wygląd strony do swoich potrzeb. Jest to bardzo proste i przyjemne zajęcie. Wystarczy ułożyć elementy na stronie w taki sposób, który wizualnie nam odpowiadała. Modyfikować można wybrany szablon bądź też zapełnić pustą kartę.

Jak wybrać kreator stron internetowych?

Kilkudziesięciu dostawców usług związanych z tworzeniem stron internetowych za pomocą kreatora wpływa na dylemat: która oferta jest najlepsza? Przy wyborze warto skupić się na kilku elementach.

Co z domeną i hostingiem?

Korzystając z kreatorów stron można mieć własną domenę. Dzięki czemu firma zyskuje profesjonalny adres, a klienci z łatwością odnajdują ją w sieci. Jeśli posiadasz domenę, to możesz ją podłączyć do strony zrobionej w kreatorze, a gdy jej nie masz, to otrzymasz od kreatora. W wersji free, czyli bez kosztów, będzie to najczęściej nazwa firmy (nazwa, którą ustawisz) plus nazwa kreatora. Natomiast w planach płatnych można wybrać swoją domenę. Koszt domeny zależy od kreatora. Na niektórych platformach za 0 zł pierwszy rok i rejestracja. Cena za domenę i odnowienie zależy od końcówki (.pl, .com, .com.pl, .eu. .waw.pl itd.).

Kolejną ważną kwestią jest hosting, czyli miejsce, które jest potrzebne dla strony. Wraz z nim też inne usługi, jak: certyfikat SSL, buckupy, aktualizacje. Istotne znaczenie ma szybkość, niezawodność, bezpieczeństwo przed atakami, limity na pliki i możliwość przeniesienia strony na inny hosting.

Szablony - do wyboru do koloru?

Od kilkudziesięciu do kilkuset szablonów w zależności od kreatora. Ważne, by spełniały oczekiwania wizualne i branżowe. Przy tym warto spojrzeć na funkcjonalność i jakość. Część kreatorów umożliwia stworzenie strony od czystej karty. Drag & drop, interakcje, animacje, grafika wektorowa, responsywność - wszystko to sprawia, że można stworzyć bardzo atrakcyjną stronę internetową. Funkcji jest wiele, różnią się w zależności od kreatora.

Podstrony, adres mail i dużo więcej

Kreatory stron to obecnie narzędzia, które stwarzają znacznie szersze możliwości niż kilka lat temu. W planach płatnych otrzymasz dostęp do profesjonalnej poczty - opcja więcej niż jednego adresu (np. księgowość@nazwafirmy.pl). W nich nie jest wyświetlana reklama kreatora, co również jest korzystne dla strony firmowej. Poza tym oferta obejmuje szereg usług dodatkowych. W zależności od platformy, mogą być to dodatkowe środki na reklamę, przydatna aplikacja czy profesjonalne logo.

Przyjazne Google

Współpraca z wyszukiwarkami, szczególnie z Google, jest bardzo istotnym elementem oferty kreatora stron. Dlatego przed podjęciem decyzji opłaca się sprawdzić jak strony, które powstają w oparciu o kreator, radzą sobie w Google. Oczywiście im wyżej, tym lepiej.

A co sprzyja pozycjonowaniu? Szereg elementów, jak meta description, meta title dla podstron, mapa witryny i atrybuty alt do zdjęć.

Pomoc techniczna, obsługa klienta

Choć stworzenie strony z szablonu nie jest skomplikowane, to pojawiają się pytania, wątpliwości, a czasem sytuacje awaryjne wymagające konsultacji/wsparcia. Szybki kontakt to możliwość szybkiego rozwiązania problemu. Im więcej kanałów komunikacji, tym lepiej. Koniecznie sprawdź, czy wsparcie jest w języku polskim, jeśli nie znasz angielskiego.

Firmowa strona internetowa - ranking kreatorów stron WWW

Suwwwak

Suwwwak to zupełnie nowe podejście do tworzenia stron internetowych. Innowacyjność tego rozwiązania polega na tym, że projektujesz swoją stronę za pomocą gotowych sekcji. Nie musisz umieszczać osobno każdego pojedynczego elementu i zastanawiać się, czy on na pewno tu pasuje. Kreator podpowie Ci jakie sekcje warto umieścić w konkretnej zakładce.

Suwwwak z jednej strony pozwoli Ci, żebyś samodzielnie zaprojektował wygląd oraz wybrał kolorystykę, a z drugiej strony uniemożliwi Ci stworzenie nieczytelnej witryny, na której nikt nie będzie mógł się odnaleźć. Dodatkowym plusem jest bardzo przejrzysta oferta cenowa, ponieważ nie ma pakietów, a wszystkie niezbędne funkcjonalności są już wliczone w cenę. Płatność jest jednorazowa, nie ma opłaty abonamentowej, a zatem nie zdarzy się sytuacja, że nie opłacisz abonamentu, a Twoja strona zniknie.

Otrzymasz wszystko co jest niezbędne do uruchomienia strony: serwer, domenę, certyfikat SSL, pocztę firmową, a nawet logo. Jeśli ktoś nie ma czasu, albo nie czuje się na siłach, suwwwak uzupełni wszystkie teksty i zdjęcia na stronie, a następnie ją uruchomi. Wszystkie witryny są w pełni responsywne, czyli dopasowane do wszystkich urządzeń. Domena, serwer i certyfikat SSL w pierwszym roku są za 0 zł. Kolejna zaleta to integracja z social media, dzięki czemu można optymalnie promować swoją stronę w sieci. Wszystkie strony suwwwaka są przyjazne pozycjonowaniu w Google, mają wbudowane narzędzia, które umożliwią zajęcie wysokiej pozycji w wyszukiwarce. W ramach oferty szeroki pakiet usług dodatkowych i bardzo fajne podejście do Klienta. Zobacz kreator Suwwwak

Wix

Wix to rozbudowany kreator stron, który oferuje różne plany abonamentowe. Oferta skierowana jest do profesjonalistów, którzy przyjmują płatności online oraz dla początkujących, którzy chcą stworzyć wizytówkę firmy. Na świecie już miliony użytkowników stworzyło z Wix swoją stronę internetową. Korzystają z rozwiązań chmurowych, które są tanią i wygodną opcją.

Do wyboru jest ponad 500 szablonów, 100 czcionek i możliwość dodania własnych. Strony są zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych, dostęp do App Market, efekt przewijania, gotowe rozwiązania SEO.

Kreator stron wix.com oferuje nowoczesną stronę internetową pod względem wizualnym i technicznym. Wix czat, śledzenie statystyk strony, zarządzanie kontaktami i subskrypcjami to część z nich. Kompleksowa oferta wpływa na atrakcyjność kreatora i możliwości prezentacji/ rozwoju biznesu w sieci. Zobacz kreator Wix

WebWave

Z tym kreatorem stron bez kosztów stworzysz stronę internetową dla każdej branży i e-sklep. Choć zdecydowanie, dla profesjonalnego wizerunku i pełnego wykorzystania jego możliwości, lepszą opcją są płatne plany. WebWave oferuje cztery plany abonamentowe - w tym darmowy. W ramach promocji koszt najtańszych planów to kilkanaście złotych za miesiąc.

W najpopularniejszym pakiecie są między innymi: nielimitowana liczba podstron, 3 skrzynki pocztowe na domenę, support przez czat, mail i telefon, zgłoszenie do Google, SEO, przepustowość bez limitu i do 10 GB na pliki oraz możliwość tworzenia stron w różnych językach. W najwyższym pakiecie są dodatkowo e-sklep i płatności online.

WebWave oferuje strony dla firm, blogowe, landing page, portfolio, sklep internetowy. Platforma oferuje wszystko, czego potrzebuje przedsiębiorca, domenę z nazwą firmy, firmową skrzynkę mail, hosting i liczne szablony do wyboru. Zobacz kreator WebWave

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.

Aby dowiedzieć się więcej poznaj Politykę prywatności oraz Politykę cookies.